Хто має платити за встановлення газових лічильників для споживачів газу

Верховна Рада відклала крайній термін встановлення газових лічильників для населення.

Тепер він визначений 1 січня 2023 року, тобто, час на установку приладу є. Однак залишається не до кінця зрозумілим, хто ж повинен оплатити лічильники-споживачі або облгази.

Вважається, що тариф на розподіл газу вже охоплює витрати облгазу на установку лічильників. У 2020 році на ці цілі повинно було йти 4,5 грн з кожних 100 гривень, які сплачувалися за доставку газу. Відповідно, оплачувати установку лічильників повинні саме облгази.

З 2016 року облгази зібрали з населення грошей на 1 млн лічильників. Однак скільки з них встановлено насправді — теж не зрозуміло.

«Витрати на встановлення індивідуальних лічильників природного газу для населення, що проживає у квартирах і приватних будинках, в яких це паливо використовується тільки для приготування їжі, передбачаються структурами тарифів на послуги розподілу природного газу починаючи з 2016 року», — розповів виданню нардеп Сергій Шахов.

При цьому лічильник дозволяє економити. Споживачі без лічильників платять за усередненою нормою. А тих, хто відмовляється від установки лічильника, можуть перевести на граничні норми, які в кілька разів вище. Платити доведеться, навіть якщо витрата нижче норми.

Нагадаємо, 5 березня в Україні продовжили кінцеві терміни встановлення лічильників споживачам природного газу до 1 січня 2023 року. Відповідний законопроєкт прийняла Верховна Рада України.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *