Як оформити виплати для сімей військових, що пропали або потрапили в полон

Як оформити виплати для сімей військових, що пропали або потрапили в полон

Більш глибоко проблематику відповідних виплат ми описували в матеріалі, що був опублікований на порталі «Юрпрактика» 03.09.2024 р.

Однак враховуючи потенційний інтерес до даної теми, ми вирішили додатково роз’яснити норми законодавства, що регулюють виплату грошового забезпечення родинам військовослужбовців, що зникли без вісти або ж потрапили у полон. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Юрпрактика».

З урахуванням ч.6 ст. 9 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, а також Постанови КМУ №168 від 28.02.2022 року, родичі зниклих безвісти, або ж захоплених в полон військовослужбовців мають право на отримання грошового забезпечення в розмірі:

  • Посадового окладу;
  • Окладу за військовим званням;
  • Надбавки за вислугу років;
  • Інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в тому числі додаткової винагороди в розмірі 100 000 грн.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відповідно середній розмір грошового забезпечення, що підлягає виплаті зниклих безвісти або ж захоплених у полон військовослужбовців складає близько 120 000 грн. щомісячно до дати його повернення або ж до дати виключення з особового складу військової частини у зв’язку з його смертю.

Хто ж має право на отримання відповідного грошового забезпечення?

Право на отримання вказаного вище грошового забезпечення поділяється на три черги, при цьому кожна наступна черга набуває таке право за відсутності осіб попередньої черги:

  1. У першу чергу грошове забезпечення зниклого безвісти військовослужбовця мають право отримати дружина (або чоловік).
  2. У другу чергу таке право отримують повнолітні діти військовослужбовця, які проживали разом з ним або ж законні представники неповнолітніх дітей (наприклад колишня дружина, як мати неповнолітніх дітей військовослужбовця), або ж іншим особам, що перебувають на утриманні військовослужбовця.
  3. У третю чергу таке право набувають батьки військовослужбовця в рівних частинах. Таке право вони набувають якщо військовослужбовець не має дружини (чоловіка) та дітей.

АО «КФ «Домінанта» надає юридичний супровід членам родин військовослужбовців, які зникли без вісти або потрапили у полон, та забезпечує найшвидший розгляд відповідних заяв військовими частинами, таким чином, щоб відповідні виплати були зроблені родинам у найкоротший строк.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *