Як переконатися в надійності забудовника під час дії воєнного стану
Є певні критерії, які варто перевірити, аби бути впевненим, що ви отримаєте своє житло.
В Україні ринок нерухомості продовжує працювати, й люди беруть собі житло на первинці. Однак купувати квартиру – ризикова справа. А тому варто одразу перевірити забудовника.
Про це сайту Pro Гроші розповів голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець.
Експерт запевняє, що як до війни, так і після, процедура перевірки забудовників не змінилася. Слід це робити за реєстрами.
На що варто звернути увагу:
чи є процедура банкрутства;
чи немає заборгованості з податкових зборів;
чи є відповідні судові справи (тут треба в першу чергу треба перевірити кримінальні справи, де можуть накладатися арешти на ті ділянки, де будується нерухомість).
Тобто весь принцип перевірки не змінився навіть під час війни. Ви можете використовувати відкриті дані та максимально отримати інформацію щодо юридичної особи, яка повʼязана із самим забудовником, а також майна, яке йому належить, – говорить адвокат.
Однак експерт попереджає, що у більшості випадків забудовник не має майна, а також не несе ні за що відповідальності.
Так побудовано законодавство. І здебільшого купівля нерухомості на первинному ринку – купівля кота в мішку, – додає Ростислав Кравець.
Яке житло зараз цікавить людей найбільше
Раніше на ринку нерухомості був популярний вислів: “Улюблена квартира українців – це однокімнатна”. Однак зараз ситуація дещо змінилася. Люди почали обирати двокімнатні й трикімнатні. У більшості випадків це пов’язано з тим, що у багатьох родин змінилися життєві обставини.
Зараз українці шукають таке житло, аби прихистити рідних. Але в топі все одно залишаються однокімнатні квартири. Їх розглядають найбільше.
Також зріс попит на житло з більшою площею. Людей тепер цікавлять однокімнатні квартири площею від 40 до 65 кв.м, двокімнатні – 60-75 кв.м, трикімнатні – 80-95 кв. м.
Зараз на ринку є кілька типів новобудов, які привертають увагу. Наприклад, точкові багатофункціональні комплекси. Ті, які знаходяться за 15 хвилин від міста. До таких новобудов додався ще й психологічний параметр – відсутність поруч об’єктів енергетичної та критичної інфраструктури та наявність енергетичної незалежності комплексу.
Також у топі заміські комплекси, які розташовні ближче до природи з парками та водоймами. Це також актуально, бо зараз мало людей готові виїжджати за місто.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!