Як правильно переоформити квартиру як подарунок і заощадити на податках

Як правильно переоформити квартиру як подарунок і заощадити на податках

У коментарі сайту Pro Гроші адвокат Ростислав Кравець пояснив, від чого залежить сума податків. Більшість людей завжди хоче заощадити, якщо є така можливість. Її шукають і при угодах з нерухомістю, аби зекономити на податках чи інших витратах. Зберегти свої гроші ви можете завдяки поширеним випадкам, а саме оформленню договору дарування чи купівлі-продажу. Однак памʼятайте, що у будь-якому випадку все досить індивідуально.

Договір купівлі продажу — угода, яка укладається у письмовій формі між продавцем та покупцем. Продавець зобов’язується передати об’єкт у власність іншій стороні (покупцю), а покупець зобов’язується прийняти нерухомість та сплатити за неї певну суму. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Pro Гроші».

Договір дарування – передача прав власності на безоплатній основі, тобто безплатно. Питання дарування регулюється статтею Цивільного кодексу 717.

Буває, що договір дарування є насправді прихованим договором купівлі-продажу і його укладають для того, щоб:

  • обійти процедури реалізації права переважної купівлі;
  • ухилитися від статусу спільної власності при даруванні одному з подружжя;
  • купити нерухомість у статусі особистої власності.

Відмінності договору дарування від договору купівлі-продажу

Нерухомість за договору дарування передається безоплатно. А от при купівлі-продажу покупець зобов’язаний сплатити суму, зазначену у договорі.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Якщо квартира була подарована одному з подружжя у шлюбі, то другий з пари не має права житло.

Якщо укладено договір купівлі-продажу, то його майже неможливо визнати недійсним.

Подарувати об’єкт, власником якого є неповнолітній, не можна.

Якщо у вас є права лише на певну частку житла, то ви її можете подарувати без попередження про це інших власників. Однак якщо укладається договір купівлі-продажу, то ви не можете продати свою частину без повідомлення інших співвласників.

Оподаткування

У коментарі сайту Pro Гроші адвокат Ростислав Кравець пояснив, що сума податків залежить від того, який договір ви оформили та який рівень споріднення маєте.

Якщо ви укладаєте договір купівлі-продажу, то маєте сплатити податок з доходів фізичних осіб (ПДФО) та військовий збір.

Дохід визначається від вартості нерухомості, яка вказується в договорі купівлі-продажу.

Якщо ж ви оформляєте договір дарування, то все залежить від того, хто і кому дарує нерухомість. Коли це родичі 1-ї чи 2-ї лінії спорідненості (батьки та діти), то податок не сплачується.

У разі, якщо відбувається дарування і немає близького споріднення між особами, то той, кому дарують нерухомість, може заплатити чималу суму податку на доходу. Адже вартість його майна вважається доходом. У такому сенсі даний процес вийде значно дорожчий, ніж просто оформити договір купівлі-продажу, – говорить експерт.

Якщо той, кому дарують житло, не є родичем по цім лініям, то він сплатить податок 5% і військовий збір 1,5%.

Якщо той, кому дарують житло, взагалі не ваш родич, то треба заплатити податку на дохід — 18%, військовий збір – 1,5% та держмито – 1%.

За словами Ростислава Кравця, у більшості випадків, коли люди обирають спосіб передачі майна, то можуть зупинитися на тому чи іншому варіанті. Однак все індивідуально та залежить від певних причин.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *