Як Трамп може закінчити війну росії проти України: варіанти розвитку подій

Як Трамп може закінчити війну росії проти України: варіанти розвитку подій

Під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово заявляв, що вже до дня інавгурації зупинить війну в Україні.

Після перемоги йому доведеться вибирати між кількома варіантами реалізації цієї обіцянки, які пропонують йому радники, пише видання Wall Street Journal. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «BBC».

Спільним у всіх цих підходах, на думку журналістів, є одне – відхід від політики Джо Байдена підтримувати Україну “стільки, скільки треба”.

Відмова України від територій і вступу НАТО

Дональд Трамп постійно критикував Байдена за фінансову допомогу Україні. Така політика, на його думку, підвищувала ймовірність Третьої світової. Натомість Трамп пропонував вирішити конфлікт через переговори. Проте так і не пояснив, у який спосіб планує цього досягнути.

За вплив на зовнішню політику республіканців змагатимуться різні фракції. Але якими б не були ідеї радників, вирішувати, “як впоратися з чутливою дипломатією з високими ставками”, майбутній президент буде особисто, пише WSJ.

Усі пропозиції суперечать політиці Байдена, згідно з якою Україна, а не Росія має визначати час початку мирних переговорів.

Серед рекомендацій є “замороження конфлікту”, що передбачає зупинку боїв на нинішній лінії та тимчасове відкладання заявки України на вступ до НАТО. Одна з пропозицій передбачає її відтермінування щонайменше на 20 років.

“В обмін на це США продовжать накачувати Україну зброєю, щоб стримати майбутній напад росії”, – зазначають у статті WSJ.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Цей підхід передбачає, що обидві сторони погодяться закріпити лінію фронту та створити демілітаризовану зону завдовжки майже 1300 кілометрів. Наразі незрозуміло, хто її моніторитиме. Але джерело WSJ в команді Трампа стверджує, що це не будуть американські війська чи фінансовані США організації, як-от ООН.

“Ми не посилатимемо американських чоловіків і жінок підтримувати мир в Україні. І ми за це не платитимемо. Залучіть до цього поляків, німців, англійців і французів”, – сказав виданню представник команди Трампа. Американці, за його словами, готові взяти на себе тренування.

Такий варіант розвитку подій перегукується з тим, що у вересні розповідав Джей Ді Венс, новообраний віцепрезидент Трампа, в інтерв’ю The Shawn Ryan Show.

Про те, що Україна знає про можливість такого розвитку подій і готується до нього, розповів BBC політолог Володимир Фесенко.

WSJ дізналося про альтернативний план, який на початку року запропонували Трампу Кіт Келлог і Фред Флейтц (за першої каденції вони працювали з ним у Білому домі). Йдеться про відмову США озброювати Україну, аж поки та не погодиться на мирні переговори. Повертати втрачені території Україна повинна дипломатичним шляхом.

Наразі незрозуміло, яку з цих пропозицій вибере Трамп і чи вибере якусь узагалі, стверджують у виданні.
Умови переговорів

Сам початок переговорів між росією та Україною має багато підводних каменів, пише WSJ.

Перш за все, цілі війни для України та росії дуже різні. Жодна зі сторін поки що не має бажання їх змінювати.

На цю мить Росія не дуже схильна до переговорів, вважають у виданні. Її війська хоч і повільно, але просуваються вглиб України. Крім того, Москва підсилює бойові дії гібридними атаками за межами своїх кордонів, зокрема диверсіями в Європі, заявляють у WSJ.

Коли президент України одним із перших привітав Трампа з “вражаючою перемогою”, речник російського президента Дмитро Пєсков заявив, що у Володимира Путіна немає планів вітати новообраного американського президента.

“Цілі спеціальної військової операції залишаються незмінними і будуть досягнуті”, – написав Дмитро Медведєв, високопоставлений російський чиновник та колишній президент, відомий своїми різкими оцінками, у мережі X після перемоги Трампа.

Деякі країни НАТО чинитимуть спротив ідеї переговорів, адже розглядають агресію Росії проти України як безпосередню загрозу для себе. До прикладу, Еліна Валтонен, міністерка закордонних справ Фінляндії, заявила, що їй невідомі плани Трампа, але жодних переговорів без погодження України бути не повинно, пише WSJ.

Як реагує Україна та росія

Шостого листопада, в день, коли стали зрозумілими результати виборів у США, Зеленський не лише миттєво привітав новообраного президента з перемогою, але й поговорив із ним телефоном.

“Ми домовилися підтримувати тісний діалог і розвивати нашу співпрацю. Сильне й непохитне лідерство США є життєво важливим для світу і для справедливого миру”, – написав президент України у своїх соцмережах.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Російська сторона, хоч і не вітала Трампа з перемогою, але сьомого листопада, на наступний день після оголошення результатів виборів, заявила про готовність до переговорів.

“Якщо від нової адміністрації США надійде ініціатива щодо діалогу без односторонніх вимог, Москва буде готова її вислухати”, – заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

Він наголосив, що росія “ніколи не відмовлялася від контактів з будь-ким”, а Володимир Путін повторює, що “розмовляти завжди краще, ніж ізолюватися одне від одного”.

На ймовірні сценарії закінчення війни, опубліковані у статті WSJ, уже встиг відреагувати Офіс Президента України.

“Загалом можна сказати, що справжні плани президентів навряд чи анонсуються в газетах. А російських вкидів у газетах завжди багато”, – прокоментував публікацію радник президента Дмитро Литвин.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *