Як українська армія змінилася протягом 500 днів війни – 10 фактів

Як українська армія змінилася протягом 500 днів війни – 10 фактів

Повномасштабна війна триває вже понад 500 днів. Незважаючи на те, що значні території все ще знаходяться під окупацією, Сили оборони України вже продемонстрували величезні досягнення та значні зміни. Про унікальність українського війська, що наближає перемогу, розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

1. 500 днів + 8 років реального бойового досвіду: жодна сучасна армія світу не була задіяна у війні такої високої інтенсивності. Війна, яку розв’язала росія в Україні, стала наймасштабнішим конфліктом в Європі з часів Другої світової війни. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «МiнфiнМедiа».

Як українська армія змінилася протягом 500 днів війни – 10 фактів

2. Цю війну можна впевнено вважати «першою війною безпілотників». Насиченість бойових підрозділів ЗСУ безпілотними літальними апаратами не має аналогів у світі. Безпілотні повітряні, наземні та водні апарати інтегровані в кожен етап бойових дій. Ми першими у світі почали широко застосовувати ударні квадрокоптери та FPV-дрони.

3. Протиповітряна оборона України вперше в світі обʼєднала і ефективно використовує новітні західні та радянські системи, винищувальну авіацію і мобільні групи з ПЗРК.

4. Наступальні дії ЗСУ спростували один із фундаментальних постулатів воєнної науки про необхідність чисельної (у 3−5 разів) переваги у живій силі та озброєнні під час наступу. Українська армія наступає і звільняє землі в умовах повної переваги противника — як в озброєнні, так і в кількості особового складу.

5. 5 000 жінок на лінії вогню з-понад 42 тисяч жінок у ЗСУ.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

6. Створено унікальну систему надання допомоги пораненим, якої немає ніде у світі, — Єдиний медичний простір. Це об‘єднання військових та цивільних медичних закладів та спеціально розроблена система логістики, яка охоплює всю територію держави та використовує всі види транспорту. Результат — до 82% поранених українських військових після відновлення повертаються у стрій.

80% поранених упродовж, так званої, золотої години отримують належну допомогу.
Смертність військових на етапі евакуації максимально зменшилась.

7. Професійне та ретельне планування наступальних операцій нашим командуванням має наслідком унікальний факт — наступаюча сторона несе значно менші втрати, ніж та, що знаходиться в обороні.

8. Українські військові вперше збили гіперзвукову російську ракету «Кинджал». Ворожа ціль була знищена за допомогою зенітно-ракетного комплексу Patriot.

9. «Піхота виграє битви, логістика виграє війни», — Джон Першинг, генерал армії США часів Першої світової. Наш фронт, попри величезну протяжність та збільшення армії на сотні тисяч осіб, стабільно поповнюється харчами, пальним, технікою, зброєю й боєприпасами. Логістику грамотно оптимізовано з урахуванням загроз авіаційних та ракетних ударів.
10. «Цифра-зброя». Протягом 500 днів війни впроваджено ІТ-рішення для управління боєм, операцією та їх всебічним забезпеченням:

  • бойова система управління тактичної ланки «Кропива»,
  • платформа зі ситуаційної обізнаності Delta,
  • cервіс підтримки логістичних операцій НАТО «LOGFAS»,
  • проєкт «Очі».

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *