Як військовослужбовцям отримати гроші після поранення та які потрібні документи

Як військовослужбовцям отримати гроші після поранення та які потрібні документи

Вам треба мати підтвердження щодо отримання поранення, запевняє експерт Ростислав Кравець.

Про це пише АНТИРЕЙД з посиланням на Pro Гроші.

Військовослужбовці Збройних сил України мають право на грошові компенсації після поранення, отриманого на полі бою.

Голова адвокатського обʼєднання “Кравець і партнери”, адвокат Ростислав Кравець розповів сайту Pro Гроші, що робити, якщо військовий не може отримати законні виплати.

Спочатку військовослужбовець має звернутися з відповідним рапортом до командира з проханням пояснити, чому саме виплати не отримані, й вимогою, аби йому здійснили цю виплату.

Якщо командир не реагує, то можна звернутися ще до генерального штабу, до вищого командування. У разі, якщо і там не буде ніякої реакції, то можна вже звертатися до суду. Однак бажано не пропустити тримісячний строк (ст. 122 КАС України).

Які документи необхідні для суду

Вам треба мати підтвердження щодо отримання поранення. Важливо, аби в документах було зазначено, що це поранення повʼязане саме з військовою службою.

Також варто взяти бойові накази, бойове розпорядження та витяги з наказів. Можна додати й свідчення своїх товаришів по службі для того, щоб підтвердити, що, дійсно, поранення було отримане під час виконання бойового завдання. Ці ж самі документи військовому знадобляться надалі для отримання статусу учасника бойових дій, зазначає експерт.

На які виплати може розраховувати військовий при пораненні

2 березня Генштаб Збройних сил оновив методичку “оформлення безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях, виконання бойового (спеціального) завдання або забезпечення здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії”.

У кінці кожного документа окремо зазначено умови для призначення додаткової винагороди в 100 000, 50 000 чи 30 000 грн. Наприклад:

  • наявність бойового наказу (розпорядження);
  • безпосередня участь військовослужбовця у виконанні бойового завдання, визначеного бойовим наказом чи розпорядженням;
  • перебування військовослужбовця під час виконання завдання на лінії бойового зіткнення з противником на глибину виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною чи підрозділом першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно;

або

  • перебування військовослужбовця у районах ведення воєнних (бойових) дій, визначених відповідними наказами Головнокомандувача ЗСУ.

Тобто те, скільки боєць отримає додаткових виплат, залежить від командування і від того, як воно заповнить відомості про бойові розпорядження.

Pro Гроші

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *