ICU оцінює квітневе падіння ВВП у 12%

Падіння економіки України поглибилося до 12% р/р у квітні з 4.5% р/р у березні.

Такий розрахунок представила фінансова група ICU.

«За нашими оцінками, що ґрунтуються на опублікованих минулого тижня даних Держстату, падіння ВВП поглибилося до 12% р/р у квітні з 4,5% р/р у березні. Пасажирські перевезення фактично зупинилися, поглибилося падіння в промисловому виробництві, торгівлі та вантажному транспорті, тільки сільське господарство залишалося стійким до кризових явищ», — пише голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Сергій Ніколайчук.

За даними фінгрупи, в квітні падіння промвиробництва поглибилося до 16,2% р/р (з 7,7% р/р у березні), а сезонно-скоригований обсяг виробництва знизився на 6% м/м.

Результати квітня визначалися різким падінням видобутку вугілля та залізної руди (на 35% р/р та 16% р/р відповідно), виробництва металургії (на 30% р/р) та товарів інвестиційного призначення та довготривалого використання.

Так виробництво текстилю, машин та меблів скоротилося на 30-40% р/р. Тим часом фармацевтична та хімічна галузі продовжували демонструвати високі результати, збільшивши обсяги виробництва на 17,1% р/р та 6,5% р/р відповідно.

У квітні роздрібна торгівля знизилася на 23% р/р (порівняно з 6,1% р/р у березні). Оптовий товарообіг продовжував знижуватися – на 4% р/р у січні-квітні (2,8% р/р у I кварталі).

У січні-квітні падіння пасажирообігу поглибилося до 39,6% р/р (з 18,8% у I кварталі). Перевезення вантажів зменшилося на 18,2% р/р (падіння на 14,9% р/р у I кв.).

Різке погіршення показників роздрібної торгівлі та пасажирського транспорту було спричинене впровадженням у березні карантинних заходів для боротьби з пандемією.

«Найбільші обмеження були запроваджені для пасажирських перевезень, які майже повністю припинилися з 17 березня. Ми оцінюємо падіння пасажирообігу у квітні приблизно на 96% р/р», — йдеться в повідомленні.

Роздрібний товарообіг обмежувався забороною на торгівлю некритичними товарами та підтримувався попитом на продукти харчування, засоби гігієни, ліки та медичні прилади. Показники оптової торгівлі та вантажоперевезень не змінилися настільки різко порівняно з показниками I кварталу, залишаючись відносно стійкими до впливу карантину.

Найкращу стійкість виявило сільське господарство, де скорочення виробництва тваринництва в січні-квітні скоротилося до 1.4% р/р (з 1,8% р/р у I кв.). Такий результат визначався відновленням виробництва птиці та яєць через скасування експортних обмежень для вітчизняних виробників.

«Квітневі дані підтвердили втрати від пандемії та тривалих обмежень на транспорт, роздрібну торгівлю та економічну активність загалом. Зважаючи на поступове пом’якшення карантину всередині країни та раніше, ніж очікувалося, відкриття економік по всьому світу в травні, схоже, квітневі показники стануть локальними мінімумом для української економіки. Ділова активність відновлюється, про що, власне, свідчать такі високочастотні показники, як виробництво електроенергії, масштаби переміщень українців пішки та автомобілями, кількість вакансій тощо. Але «розморожування економіки» все ще сильно стримується обмеженнями на громадський транспорт та іншими заходами соціального дистанціювання», — зазначають у ICU.

Там очікують, що провідна роль у генеруванні економічного спаду перейде від обмежувальних заходів до пригніченого попиту. Втрати доходів споживачів та підприємств у поєднанні з їх обережною поведінкою на тлі обмежених фіскальних стимулів і загрози «другої хвилі» коронавірусу стануть на заваді швидкому відновленню.

Як наслідок ICU очікує падіння української економіки в II кварталі приблизно на 10% р/р.

За даними Держстату, в I кварталі 2020 року ВВП України зменшився на 1,5% в порівнянні з аналогічним періодом торік. Порівняно з четвертим кварталом 2019 року ВВП зменшився на 0,8% (з урахуванням сезонного фактору).

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *