ЄІБ надасть Україні 40 млн євро на боротьбу з коронавірусом

Європейський інвестиційний банк може позичити Україні 40 млн євро на придбання необхідного медичного обладнання для подолання COVID-19.

Згадана позика буде надана в рамках діючого проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», відкритого в 2014 році, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій.

«Минулого тижня міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов провів нараду з ЄІБ засобами онлайн зв’язку. Сторони обговорили питання залучення позики в обсязі 40 млн євро для швидкого реагування та проведення необхідних заходів з подолання коронавірусу в Україні», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 23 березня Мінрегіон отримав від ЄІБ план дій щодо надання обговореної позики. Наразі сторони узгоджують деталі та терміни співробітництва.

«В умовах сьогоднішньої надзвичайної ситуації, створеної коронавірусом, кожна ініціатива, яка має на меті ресурсне підсилення протидії пандемії, є вкрай важливою та терміновою. Мінрегіон в цьому питанні буде співпрацювати із Міністерством охорони здоров’я та Міністерством фінансів задля отримання єдиного результату – швидкого отримання кредиту. Ці кошти позики від Європейського інвестиційного банку будуть направлені на придбання необхідного медичного обладнання. Мінрегіон вже працює з МОЗ України щодо переліку обладнання, яке маємо закупити на ці кошти», – прокоментував подію Олексій Чернишов.

У свою чергу представники ЄІБ підтримують стратегію українського уряду і підтвердили, що для всього світу, і для України також на даний час є надважливою можливість використання достатньої кількості сучасного медичного обладнання для боротьби з COVID-19.

Нагадаємо, Україна розраховує на програму МВФ із підтримки постраждалих від коронавірусу країн, яку Фонд передбачив для подолання проблем країнами з низьким рівнем доходів та економік, що розвиваються та найбільше страждають від пандемії COVID-19.

За словами голови НБУ Якова Смолія, більшу частину цього фінансування буде спрямовано до держбюджету на покриття дефіциту, іншу — на поповнення золотовалютних резервів.

Президент Володимир Зеленський просить МВФ збільшити суму фінансової підтримки України через пандемію коронавірусу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *