Єврокомісія не готова поки передавати Україні резерви російського Центробанку

У Європейській комісії дійшли висновку, що заморожені на території ЄС резерви російського центробанку колись доведеться повернути Росії. Тому їх не віддаватимуть Україні, а натомість спробують інвестувати в європейські облігації, пише Die Welt, констатує Liga.net.

“У неопублікованому документі, який є в наявності видання, Єврокомісія приходить до протверезного висновку: заморожені резерви не можна вилучати, бо колись, коли закінчиться війна, їх доведеться повернути Росії”, – йдеться в публікації.

Робоча пропозиція Єврокомісії натомість передбачає інвестування цих резервів в європейські державні облігації з очікуваним доходом 2,6% річних.

За оцінками ЄК, такий надзвичайний захід можна буде юридично обґрунтувати з огляду на грубі порушення міжнародного права з боку Росії.

У найгіршому випадку збитки від інвестування не перевищать 4 млрд євро, але такий сценарій Єврокомісія вважає малоймовірним.

При цьому зазначається, що із загальної суми резервів російського ЦБ на 300 млрд євро вдалося визначити місцеперебування лише 21 млрд євро.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *