Європарламент прийняв закон про спільні оборонні закупівлі з великим більшістю голосів
Члени Європарламенту (ЄП) підтримали посилення європейської оборонної промисловості за допомогою ухвалення закону про спільні закупівлі (EDIRPA), повідомила у вівторок пресслужба ЄП.
Закон ухвалили 530 голосами “за”, 66 проголосували “проти”, 32 євродепутати утрималися. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Інтерфакс-Україна».
“Ми досягли розумного компромісу, який зробить EDIRPA таким, що доповнює інший нормативний акт, важливий для оборонного сектору: закон про підтримку виробництва боєприпасів. Нам вдалося відстояти пріоритети парламенту, зокрема щодо проєктів, які підтримають Україну або Молдову”, – заявив співдоповідач щодо законопроєкту, депутат від Польщі Здіслав Краснодембський.
Водночас він відзначив важливість того, що, “активізуючи спільні закупівлі військової техніки, EDIRPA допоможе зміцнити обороноздатність держав-членів”.
Новий закон встановлює “короткостроковий інструмент для зміцнення європейської оборонної промисловості за допомогою спільних закупівель до 31 грудня 2025 року”.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
“Це допоможе державам-членам задовольнити на добровільній і спільній основі їхні найнагальніші та критичні потреби в обороні, які посилилися постачанням оборонної продукції в Україну”, – ідеться в матеріалах ЄП за підсумками голосування.
Інструмент фінансуватиметься в EUR 300 млн коштом бюджету ЄС. У спільних закупівлях мають брати участь щонайменше три держави-члени, і вони мають бути відкриті для участі членів Європейської асоціації вільної торгівлі, які є також членами Європейської економічної зони (асоційовані країни).
Підрядники та субпідрядники мають бути зареєстровані в ЄС або асоційованій країні. Далі відбудеться офіційне схвалення закону Радою ЄС.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!