Інфляція в Британії підскочила до рекордного рівня

Споживча інфляція у Великій Британії підвищилася до 7% у березні.

Це рекордний показник за останні 30 років.

«Широке зростання цін призвело до різкого збільшення річної інфляції в березні. Найбільше подорожчав бензин, це відбулося ще до недавнього зниження мит»‎, – розповів головний економіст Управління національної статистики Грант Фітцнер.

До рекордної інфляції у Великій Британії призвело здорожчання енергоносіїв та труднощі з ланцюгами поставок. І якщо останнє було спричинене пандемією, то на вартість енергоресурсів суттєво вплинули санкції проти росії через війну в Україні.

Минулого місяця Управління бюджетної відповідальності Великої Британії прогнозувало, що індекс споживчих цін досягне піку за 40 років в 8,7% в останньому кварталі 2022 року.

Фінансові ринки вважають, що Банк Англії майже напевно підвищить процентні ставки до 1% з 0,75% 5 травня після свого наступного засідання, а потім доведе їх до 2-2,25% до кінця 2022 року. Банк Англії прогнозує різке уповільнення економічного зростання протягом цього року.

Нагадаємо, у березні річна інфляція США прискорилася до 8,5%. Це рекордний показник за 40 років. Причиною різкого стрибка стала війна росії в Україні. Адже санкції порушили поставки російських енергоресурсів на світовий ринок.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.