Інженери розробили “притягуючий промінь” для боротьби з космічним сміттям
Команда інженерів розробляє “притягуючий промінь”, який є основним пристроєм наукової фантастики про космос. Зазвичай він виступає інструментом для штовхання та притягування об’єктів на відстані без контакту. Це роблять, щоб боротися з космічним сміттям.
Дослідники підрахували, що можуть повільно перемістити кількатонний об’єкт на відстань близько 321 кілометра впродовж двох-трьох місяців. Як пише Futurism, ранні концепції справді працюють. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Уніан».
“Ми створюємо електростатичну силу притягання або відштовхування. Він схожий на притягуючий промінь, який ви бачите в “Зоряному шляху”, хоча й не такий потужний”, — розповів Ханспетер Шауб, завідувач кафедри аерокосмічної техніки Університету Колорадо в Боулдері.
Експеримент проводиться у великій вакуумній камері, яка імітує умови космосу. Теоретично, на відстані приблизно 15-30 метрів космічний корабель міг би вистрелити пучком електронів у шматок космічного сміття і надати йому негативний заряд, при цьому створюючи позитивний заряд у самому пристрої.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
“Завдяки цій притягуючій силі ви можете по суті відтягнути уламки, навіть не торкаючись до них. Це діє як те, що ми називаємо віртуальною прив’язкою”, — сказав Джуліан Хаммерл, аерокосмічний інженер CU Boulder, який брав участь у дослідженні.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!