Іпотека під 10%: скільки насправді витрачають українці

У державному банку клієнтам розповідають, що мінімальний відсоток по кредиту — 13,99% для новобудов.

На вторинному ринку — 9,99% встановлюються тільки на перші півроку, а починаючи з 7-го місяця платити потрібно 15%.

«Зі зниженням облікової ставки, на жаль, підросла ставка резервування. На певну суму, на яку банк видає кошти в кредит, він повинен створити резерви. І ця ставка резервування тепер 11 відсотків», – пояснює засновниця і голова українського клубу нерухомості Ольга Соловей.

Забудовники, як і банки, теж не відчули змін.

«На продаж наших ЖК поки що іпотека не вплинула. Тому що вона поки що адресна – тільки для військовослужбовців, працівників правоохоронних органів. На вільному ринку цієї іпотеки ще немає», – констатує засновник компанії-забудовника Ігор Ніконов.

Крім відсотків за користування кредитом, потрібно застрахувати своє життя й житло. Деякі банки беруть додаткову комісію за оформлення кредиту.

Якщо немає початкового внеску від 20%, то іпотеки не буде. Зменшити його до 10% можна тільки надавши у заставу ще одну квартиру.

«Попередньо ухвалене позитивне рішення на вартість нерухомості в мільйон гривень. Вам необхідно буде внести аванс 50 відсотків, тобто 500 тисяч гривень», – говорять в банку.

У Нацбанку кажуть, що така ситуація абсолютно стандартна.

«Так, це насправді є звичайною ситуацією на ринку іпотеки поки що. Саме тоді банк може запропонувати низьку й досить приємну процентну ставку. Варто розуміти, що дуже сприятливі ставки за іпотекою – 10-11-12 відсотків – банки пропонують для окремої категорії позичальників. Це найбільш лояльні клієнти банків із перевіреною і гарною кредитною історією», – пояснює головна економістка управління аналізу системних ризиків Департаменту фінансової стабільності НБУ Олена Шмигель.

Слід звернути увагу, що крім відсоткової ставки за кредитом, на позичальника лягає тягар додаткових платежів за страхування, оцінку майна і юридичний супровід.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *