Ізраїль заперечив вивезення «підпільних вакцин» для українських політиків

У Міністерстві охорони здоров’я Ізраїлю у коментарі BBC News заперечили контрабанду чи таємне постачання вакцин від коронавірусу для «підпільної вакцинації» українських чиновників.

Раніше про таку «таємну вакцинацію» можновладців в Україні повідомили видання «Страна» та «Обозреватель» — власник останнього Михайло Бродський заявив, що питання мають вивчати «ізраїльські розслідувачі».

Вивезти непомітно неможливо

Речник ізраїльського міністра охорони здоров’я Йоеля (Юлія) Едельштейна у розмові з BBC News виключив можливість того, що вакцини ввозили з Ізраїлю.

«Вакцини вимагають глибокого заморожування. Неможливо, щоб хтось їх непомітно транспортував», — запевнили у міністерстві.

Там також додали, що наразі не планують починати офіційне розслідування через повідомлення в українській пресі.

«Підпільна вакцинація»

Михайло Бродський, український бізнесмен та колишній чиновник, заявив про те, що у кінці року в Україну завезли вакцини від коронавірусу для політиків.

«Наскільки мені відомо, 29 або 30 грудня чартерним рейсом в Україну була таємно завезена партія вакцини Pfizer: швидше за все, її без розмитнення пронесли через «Зал офіційних делегацій», прикриваючись паспортом якогось депутата», — повідомив Бродський.

Він звинуватив у цьому одну з українських приватних клінік, яка діяла спільно з головою парламентського комітету з охорони Михайлом Радуцьким.

Також Михайло Бродський припускає, що через «таємну вакцинацію» вже пройшли кілька депутатів і, «судячи з усього», прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За два етапи вакцинації вони, за даними бізнесмена, платять по 2,5 тис. євро.

З якої саме країни могли ввезти вакцини, він не уточнював, але згадав про «ізраїльських розслідувачів».

«Напевно, СБУ має поцікавитися, чому в країні відбувається нелегальна вакцинація незареєстрованою вакциною. Заодно цим займуться ізраїльські розслідувачі, яким я написав відповідне звернення», — додав Михайло Бродський.

А «Страна» писала, що вакцини можуть ввозити «чи то з Ізраюлю, чи то з ЄС».

У суботу у себе у Facebook Бродський звинуватив у підпільній вакцинації і опозиційних політиків, які, на його думку, ніяк не відреагували на «вакцинацію контрабасом».

Михайло Радуцький назвав всі закиди Бродського фейком.

А прем’єр Денис Шмигаль доручив правоохоронцям та МОЗ перевірити інформацію про «підпільну вакцинацію».

Згодом на це відреагував і президент Зеленський — він звернувся до СБУ, яка має вивчити питання.

«Якщо хтось справді додумався таємно та з порушенням закону ввезти вакцину для продажу, реакція має бути максимально жорсткою», — застеріг Володимир Зеленський у Telegram.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *