J.P. Morgan погіршив економічний прогноз України вдвічі

Аналітики J.P. Morgan прогнозують падіння реального ВВП України в 2020 році на 5,1% при інфляції 3,7% з невеликим дефіцитом поточного рахунку платіжного балансу в 0,2% ВВП.

Про це йдеться в огляді американського інвестбанку.

Аналітики банку очікують, що курс гривні в кінці II кварталу 2020 року може ослабнути до 29,5 грн/$, але зміцнитися до 29 грн/$ в третьому та четвертому кварталах. А в I кварталі 2021 року знову повернутися до 29,5 грн/$.

При цьому наступного року зростання економіки може скласти 6,3% при інфляції 6%, а за поточним рахунком буде зафіксовано невеликий профіцит в 0,1% ВВП.

У J.P. Morgan зазначають, що Україна наближається до ухвалення банківського законопроєкту 2571-д — останньої вимоги для нової програми МВФ, і очікують отримання першого траншу $1,75 млрд наприкінці травня або, можливо, в червні.

Також відзначається, що пандемія COVID-19 вдарила як по експорту, так і імпорту товарів, але водночас скоротила поїздки за кордон. Поєднання цих факторів дало змогу поліпшити баланс поточного рахунку порівняно з попередніми прогнозами.

Аналітики банку підрахували, що грошові перекази склали $13,8 млрд у минулому році і, як очікується, скоротяться майже на 25% у поточному.

Наприкінці березня J.P. Morgan оцінював падіння економіки України цього року в 2,6% із відновленням наступного — на 5,1%.

Світовий банк прогнозує падіння ВВП України цьогоріч на 3,5%, зростання інфляції до 8,9%, дефіциту держбюджету до 4,9% ВВП, а держборгу — до 59% ВВП через спалах коронавірусної хвороби.

МВФ прогнозує падіння економіки України цьогоріч на 7,7%, інфляцію у 7,7% і зростання безробіття до 10,1%.

Національний банк очікує падіння економіки на 11% та зростання безробіття до 12% у другому кварталі 2020 року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *