Яким буде прожитковий мінімум з 1 грудня

Наступного року в Україні планують двічі перерахувати прожитковий мінімум.

Однак різких підвищень у бюджет не заклали.

Експерти зазначають, що цей показник не пов’язаний із реальною вартістю життя, а слугує орієнтиром для розрахунку соціальних виплат.

1 грудня прожитковий мінімум підвищать до 2189 грн. Потім цей розмір «заморозять» до липня. Водночас не зростатимуть і мінімальні пенсії, зарплати частини бюджетників.

Українська пенсія може становити від 1712 до 17 120 грн. З 1 липня цей діапазон збільшиться до 1854 і 18 540 грн, з 1 грудня – 1934 і 19 340 грн.

Розмір субсидії теж зміниться. Її розраховують за такою схемою: середньомісячний дохід 1 члена сім’ї ділять на 2 прожиткових мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім’ї. Отримана сума – обов’язковий платіж за комуналку, а решту має покрити субсидія.

За пенсіями і субсидіями зростуть податки. Для 1-ї групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму. Зокрема, до 1 липня мінімалка для працездатної особи становитиме 2270 грн, а ставка – 227 грн. Після 1 липня прожитковий мінімум – 2379 грн, а ставка – 237,9 грн.

Проти такої ініціативи виступили в Рахунковій палаті. Там зазначили, що фактичний розмір мінімалки – 3763 грн. Це в 1,6 раза перевищує розмір, який визначено урядом на грудень цього року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *