Кабмін дозволив призначати голову податкової без конкурсу

Кабінет Міністрів України дозволив призначати голову Державної податкової служби без конкурсу. Співбесіду з кандидатами проводитиме перший заступник міністра фінансів. Раніше уряд оголосив конкурсний відбір на цю посаду, який мав тривати дві доби.

Міністр фінансів України Сергій Марченко запропонував з новим керівником ДПС укласти контракт. У Кабміні з цим погодились, мовиться в розпорядженні уряду.

Зазначимо, що раніше Кабмін оголосив конкурс на нового голову ДПС. Документи планували приймати до понеділка, 27 квітня. Вакансію розмістили на сайті уряду, а сам конкурсний відбір мав відбутись 28 квітня.

Відомо, що посадовий оклад новому главі ДФС встановлено на рівні 29 400 гривень.

До оголошення результатів конкурсу обов’язки голови Держмитслужби тимчасово виконуватиме Ігор Муратов, а керівника Податкової – Михайло Тітарчук.

Зверніть увагу! Наприкінці 2018 року Кабінет міністрів розділив Державну фіскальну службу на податкову і митну служби. В уряді повідомили про плани провести конкурс на керівників новоутворених відомств.

Що відомо про звільнення голів Держмитниці та Держподаткової

  • 24 квітня уряд звільнив голову Державної податкової служби Сергія Верланова та голову Митної служби Максима Нефьодова. Сергій Верланов очолював Податкову службу з травня 2019 року. Нефьодов був керівником Митної служби з липня того ж року.
  • Міністр фінансів Сергій Марченко, якому підконтрольні обидві структури, заявив, що ці відставки назрівали давно. За його словами, за нинішніх умов перебування Верланова і Нефьодова на посадах було ризиком гарантій фінансової безпеки держави.
  • Раніше ексміністр фінансів Ігор Уманський розповів про можливі корупційні дії посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби, Державної податкової служби та Державної митної служби. За словами ексміністра фінансів, така ініціатива була через «скручування» ПДВ, від яких, держбюджет втрачає 5 мільярдів гривень щомісяця».
  • Уманський ініціював відставки голів митниці та податкової служби. Він навіть пропонував кандидатів на тимчасову заміну Максиму Нефьодову і Сергію Верланову. 
  • 24 квітня нардепи проголосували за створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих корупційних дій посадовців Державної митної, податкової та фіскальної служб.
  • Самі ж звільнені Верланов та Нефьодов вважають це політичними рішеннями. Максим Нефьодов, зокрема, заявив, що пишається тим, що його звільняли разом з командою заступників. Мовляв, ніхто з них не захотів «виконувати задачку».

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *