Кабмін ініціює законопроєкт про акцизний податок відповідно до стандартів ЄС

Кабмін ініціює законопроєкт про акцизний податок відповідно до стандартів ЄС

У Верховній Раді зареєстровано урядовий Проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку» (реєстр. № 11256). Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Законопроект має на меті приведення законодавства України у відповідність до норм законодавства ЄС задля виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, в частині наближення ставок акцизного податку до мінімального рівня, встановленого в ЄС. Законопроєкт розроблено на виконання статті 353 Угоди про асоціацію і додатка XXVIII до глави 4 «Оподаткування» розділу V «Економічне і галузеве співробітництво» Угоди про асоціацію. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «PRAVO».

Законопроєкт 11256 передбачає наступні зміни до Податкового кодексу України:

  • надати визначення терміна «проміжні продукти» відповідно до Директиви від 19.10.1992 № 92/83/ЄЕС про гармонізацію структур акцизних зборів на спирт та алкогольні напої;
  • збільшити для проміжних продуктів розмір ставки акцизного податку з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні), тобто на рівні розміру чинної ставки на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані);
  • встановити нові розміри ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою Ради № 2003/96/ЄС від 27.10.2003 про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергопродуктів та електроенергії, які набиратимуть чинності з 01.01.2028. Зокрема, на основні види пального запропоновано встановити такі ставки акцизного податку: на бензини 359 євро за 1000 л, на газойлі (дизельне пальне) – 330 євро за 1000 л, на скраплений газ – 277 євро за 1000 літрів.
  • Встановлено графік щорічного збільшення таких ставок з 01.07.2024 по 31.12.2027 включно (протягом чотирьох років) з огляду на загальну різницю між розмірами ставок, передбачених станом на 01.01.2028, та розмірами ставок акцизного податку на ці товари відповідно до чинних норм Податкового кодексу;
  • уточнити термін «середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет», зокрема зазначити, що така ціна розрахована із суми загальної вартості всіх сигарет з урахуванням усіх податків, реалізованих виробниками на митній території України та ввезених імпортерами на митну територію України.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *