Кабмін пропонує проводити перепис населення раз на 10 років

Уряд на засіданні 17 лютого погодив проєкт закону, який встановлює правила проведення Всеукраїнського перепису населення не рідше одного разу на 10 років.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Так, був схвалений проєкт закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної статистичної діяльності».

Документом передбачається внесення змін до законів «Про державну статистику» та «Про Всеукраїнський перепис населення».

Серед важливих положень законопроекту:

встановлення терміну проведення Всеукраїнського перепису населення — не рідше одного разу на 10 років;

запровадження проведення перепису з використанням інформації, що міститься в національних інформаційних ресурсах, з дотриманням вимог законодавства України в сфері захисту інформації та персональних даних;

надання можливості респонденту заповнювати переписну документацію за допомогою спеціального програмного забезпечення в Інтернеті;

удосконалення вимог до тимчасового переписного персоналу, що гарантуватиме респондентам доброчесність залученого персоналу;

захист прав респондентів на повагу до приватного і сімейного життя.

«Нові зміни внесені з урахуванням міжнародних домовленостей та зобов’язань України та ґрунтуються на фундаментальних принципах ООН щодо офіційної статистики з урахуванням acquis ЄС у сфері статистики, зокрема Кодексу норм європейської статистики, з метою гармонізації національної статистичної системи з європейськими нормами та стандартами», — додали в Кабміні.

Нагадаємо, міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в інтерв’ю розповідав, коли в Україні зможуть провести перепис населення.

У грудні минулого року уряд схвалив перепис населення у 2023 році.

А у січні 2020 року на той час міністр Кабміну Дмитро Дубілет озвучив дані електронного перепису, згідно з якими чисельність населення України склала 37 млн 289 тис. осіб (станом на 1 грудня 2019 року).

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *