Карантин не заважає. Українці виводять гроші за кордон

Українці почали частіше відкривати рахунки за кордоном та переказувати більше грошей в іноземні банки.

Епідемія коронавірусу та карантин людям не заважають. Навіть навпаки: українці активніше виводять з країни свої капітали. Це підтверджується даними, які «Мінфін» отримав у Національному банку.

За 7 місяців 2020 року е-ліміти на операції в іноземних банках відкрили на 60% більше громадян — 12,3 тис. осіб, ніж за весь 2019-й. А обсяг грошових переказів за кордон зріс на 24% (в порівнянні з 12-ма місяцями минулого року) — до $152,8 млн.

Цікаво, що найбільше фізособи вивели на закордонні рахунки в березні 2020 року, коли почався карантин за covid-19, — $31,6 млн. Тоді було відкрито 1,9 тис. е-лімітів. На другому місці за активністю опинився минулий місяць: у липні було відкрито 2,4 тис. е-лімітів та виведено $25,7 млн.

За останні півтора року рахунками в іноземних фінустановах обзавелися понад 20 тис. українців, і вивели на них $276 млн. І це тільки офіційно, в законодавчих рамках — через рахунки в українських банках з інформуванням Нацбанку та відкриттям е-лімітів. Скільки грошей витекло без дотримання всіх правил і в обхід процедур — невідомо.

«Люди не тільки відкривають класичні банківські депозити або карткові рахунки. Все популярнішим стає відкриття брокерських рахунків для роботи з фондовими інструментами. Я маю на увазі не спекулятивний трейдинг, а вкладення в біржові індексні фонди, що працюють з американським індексом S&P 500 (купуючи одну акцію, вкладаєш відразу в 500 найсильніших компаній США). Вони дозволяють заробляти не менше 12-13% у валюті. Хоча є і ті, хто робить ставку на акції окремих компаній. Великих, на кшталт Coca-Cola або Johnson & Johnson, на яких можна отримувати дивідендний дохід і заробляти на зміні ціни», — прокоментував «Мінфіну» ситуацію адвокат і інвестиційний консультант Мирослав Король.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *