Київ недоотримав понад 1 млрд грн через карантин

З початку карантину бюджет Києва недоотримав 1,1 млрд грн планових надходжень, а 100 тисяч ФОПів столиці нічого не заробили і не платили до міського бюджету.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на безпековому форумі рівних прав і можливостей, повідомляє КМДА.

«На початку цього року в Києві було зареєстровано 434 тис. ФОПів — суб’єктів підприємницької діяльності. Єдиний соціальний внесок до місцевого бюджету сплатили лише 346,5 тисячі, майже на 100 тис. менше. З початку пандемії 100 тис. ФОПів Києва нічого не заробили і не платили до міського бюджету. Місто недоотримало, 1,1 млрд грн планових надходжень», — зазначив він.

Кличко також назвав ще однією гострою проблемою, яку вирішують всі європейські міста, різницю між заробітною платою жінок і чоловіків. За даними Пенсійного фонду, середня заробітна плата чоловіків-киян – 20133 грн, жінок – 14354 грн. Різниця – 29%.

«До речі, серед ФОПів, які працюють у Києві, понад 43% створили жінки. Жінок рідше призначають на високі посади, вони більше виконують неоплачуваної роботи, беруть на себе догляд за дітьми та членами родини. Тому мають і менші пенсії», – підкреслив мер.

Він наголосив, що коронавірус серйозно вразив економіку столиці. Малий та середній бізнес, сервісні компанії, креативні індустрії, торгівля, туризм, загалом – кияни втратили велику частину доходів.

За словами Кличка, втрата доходів Київського метрополітену з 17 березня до 25 травня, коли метро не працювало через карантинні обмеження, складає майже 621 млн грн.

У звичайних умовах підприємство отримувало від перевезень у середньому 277 млн грн доходів на місяць. На виплату заробітної плати метрополітен витрачає близько 200 млн грн щомісяця. А протягом березня-травня метрополітен взагалі не отримав доходів від перевезення.

Сьогодні пасажиропотік у підземці зменшився: якщо до карантину метро перевозило до 1,5 млн пасажирів у робочий день, то тепер – до 1 млн пасажирів. Відповідно зменшилися і доходи.

«Щоб забезпечити стабільну роботу підприємства і своєчасну виплату зарплат, необхідно збільшити обсяги бюджетних асигнувань не менше, ніж на 162 млн грн», – наголосив мер Києва.

У «Київпастрансі» заборгованість із виплати заробітної плати на 31 серпня склала вже понад 77 млн грн. У період, коли наземний транспорт працював у спецрежимі, втрата доходів підприємства за місяць сягала 162 млн грн. Підприємство під час суворих обмежень отримувало всього 6,3 млн грн середнього доходу на місяць. Тоді як у звичайних умовах дохід «Київпастрансу» складає понад 169 млн грн щомісяця.

Кличко вважає, що місто повинно схвалити рішення про додаткове фінансування комунальних підприємств «Київський метрополітен» і «Київпастранс».

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *