Кіпрський банк заморозив $820 мільйонів активів Ахметова

Українському бізнесмену Рінату Ахметову було вручено розпорядження кіпрського суду про заморожування $820 мільйонів його активів через тривалий правовий спор у справі «Укртелекому». Рішення окружного суду Нікосії, що стосується пана Ахметова і дев’яти інших осіб, було прийнято 27 грудня.

Financial Times отримав копію рішення від заявника — Raga Establishment. Raga Establishment, що належить колишньому українському банкіру Денису Горбуненко, подала в суд на пана Ахметова та інших з вимогою повної оплати за продану телекомунікаційну групу «Укртелеком».

Raga заявляє, що «Укртелеком» був проданий пану Ахметову за $860 мільйонів в 2013 році, в той час коли Ахметов заплатив тільки $100 мільйонів. Відповідно до розпорядження суду про заморожування, пан Ахметов та інші респонденти можуть вільно розпоряджатися своїм майном до тих пір, поки активи будуть зберігатися на рівні як мінімум $ 820,5 мільйонів (тобто сума, необхідна Raga в судовому розгляді), а Raga сповіщатимуть заздалегідь про деякі великі транзакції.

У червні минулого року Raga виграла судовий спір в Лондонському міжнародному арбітражному суді проти компанії Ахметова SCM Financial Overseas на основі паралельного судового позову. Ахметов має право подати апеляцію на рішення про заморожування активів до 8 січня. За оцінкою журналу «Forbes», статки Ахметова у минулому році склали $4,6 мільйонів. Його активи охоплюють вугільну промисловість, сталь, енергетику, телекомунікації та донецький футбольний клуб «Шахтар». Серед активів, які можуть потенційно постраждати від заморожування — квартира у лондонському Гайд-парку, яка на момент купівлі була найдорожчою приватною резиденцією у Великобританії.

Джерело: УНИАН

Компания «Систем кэпитал менеджмент» заявила, что оспорит решение кипрского суда о замораживании активов украинского бизнесмена Рината Ахметова на $820 млн по делу о покупке им «Укртелекома» в 2013 году. 

Об этом говорится в заявлении СКМ относительно предварительного определения суда на Кипре. 

Отмечается, что компания группы СКМ опосредованно приобрела акции Укртелекома у Raga Establishment Limited (тогда называлась EPIC Telecom Invest Limited) в 2013 году, через 2 года после приватизации Укртелекома. 

«В настоящее время мы действительно получили информацию о предварительном определении суда на Кипре в отношении некоторых компаний группы СКМ по иску компании Raga Establishment Limited. Мы категорически не согласны с данным определением, и оно будет нами оспорено. Компании группы СКМ будут также активно защищаться в судах против безосновательного иска компании Raga Establishment Limited, в рамках которого было вынесено определение», — заявили в СКМ.

В заявлении также отмечается, что группа СКМ ни прямо, ни опосредованно не участвовала в приватизации Укртелекома в 2011 году. 

«Как мы неоднократно заявляли, существующие претензии Фонда госимущества и других государственных органов Украины в отношении законности приватизации Укртелекома и исполнения инвестиционных обязательств относятся именно к деятельности Raga Establishment Limited и ее реальных конечных бенефициаров, а также лиц, которые финансировали приватизацию в 2011 году», — подчеркнули в компании.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *