Коломойський відмив через світові банки сотні мільйонів доларів

П’ять найбільших банків світу — JPMorgan, HSBC, Barclays, Deutsche Bank и Bank of New York Mellon допомагали олігархам і злочинцям відмивати «брудні» гроші та уникати санкцій.

Дані секретного досьє Управління з протидії фінансовим злочинам (FinCEN), що входить у структуру Міністерства фінансів США, пов’язані з транзакціями на суму близько $2 трлн.

Більше 2,5 тис. документів, більшість із яких банки відправляли владі США в період із 2000 по 2017 рік, також свідчать, що олігархи використовували банки, щоб уникнути санкцій, які мали перешкодити їм перераховувати свої гроші на Захід.

Документи були злиті американською медіакомпанією Buzzfeed News і передані групі ICIJ, що об’єднує журналістів-розслідувачів з усього світу, яка розповсюдила їх серед 108 новинних організацій у 88 країнах.

Ці документи є одними з найбільш ретельно охоронюваних секретних документів міжнародної банківської системи. Банки направляють звіти про підозрілу активність (Suspicious activity reports, SAR) клієнтів в органи влади.

Зокрема з 2012 по 2017 рік Bank of New York Mellon перерахував більше $263 млн для компаній, підконтрольних ексспіввласнику ПриватБанку Ігорю Коломойському. Найбільшу частину суми на понад $202 млн перевели в грудні 2015 року та січні 2016 року сингапурські компанії Louis Dreyfus Commodities Asia у вигляді трансфертів, які зараз розслідують правоохоронні органи України. Кошти були надіслані на рахунок ПриватБанку на Кіпрі британською підставною компанією на Віргінських островах Claresholm Marketing Ltd, яка займала центральне місце в схемі відмивання грошей Коломойського протягом 2006-2016 рр. Для отримання коштів кіпрський філіал ПриватБанку використовував свій кореспондентський рахунок у Deutsche Bank Trust Company Americas. Bank of New York Mellon повідомив про операції як підозрілі в серпні 2017 року.

Загалом з 2012 по 2017 роки 34 банки повідомили про 277 підозрілих транзакцій на $308,6 млн для Коломойського.

KolomojskyiBanki

Банк JPMorgan допоміг відмити понад $50 млн за 10 років для Пола Манафорта, колишнього голови виборчого штабу президента Дональда Трампа, який співпрацював із українським президентом-втікачем Віктором Януковичем і був засуджений за шахрайство та ухиляння від сплати податків. Банк перевів майже $7 млн у транзакції Манафорта.

Банк HSBC дозволив шахраям перемістити мільйони доларів вкрадених грошей по всьому світу, навіть після того, як він дізнався від американських слідчих, що ця схема була шахрайством.

Deutsche Bank передавав «брудні» гроші організованій злочинності, терористам і наркоторговцям.

Один із найближчих соратників російського президента Володимира Путіна використовував Barclays Bank у Лондоні, щоб уникнути санкцій. Частина грошей пішла на придбання творів мистецтва.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid