Колишній Генсек НАТО заявив про велику помилку Альянсу у відносинах з Україною

Колишній Генсек НАТО заявив про велику помилку Альянсу у відносинах з Україною

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг визнав, що ненадання Україні значної військової підтримки полегшила росії повномасштабне вторгнення.

В інтерв’ю Spiegel він заявив, що це має стати для всіх партнерів уроком на майбутнє. “Ми інвестуємо в нашу військову силу не для того, щоб вести війну, а щоб запобігти їй. Інакше не тільки росія, але й ніхто не сприйматиме нас серйозно”, – додав екс-генсек. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».

За його словами, країни Північноатлантичного Альянсу бачили, що кремлівський правитель Путін стає дедалі агресивнішим, тому після незаконної анексії Криму зміцнили оборону. “Вперше після закінчення холодної війни ми розгорнули бойові війська на східному фланзі Альянсу. Тому ми аж ніяк не закривали очі”, – додав екс-генсек.

Водночас Столтенберг досі вважає стратегію колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо росії правильною:

“Було правильно спробувати побудувати кращі відносини з росією після холодної війни. Навіть після анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі ми продовжували зустрічатися в Раді НАТО-Росія. Останній раз у січні 2022 року”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відставка Столтенберга

Нагадаємо, що він обіймав посаду генсека НАТО з 2014 року. 1 жовтня його змінив колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

В одному з нещодавних інтерв’ю Столтенберг сказав, що недооцінив президента України Володимира Зеленського, оскільки не міг уявити, що той стане військовим лідером.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *