Конституційний суд поновив справу, яка може скасувати націоналізацію Приватбанку, — ФГВФО

Конституційний суд України несподівано відновив справу, якою може визнати неконституційним закон про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Про це йдеться в листі ФГВФО, адресованому очільнику країни, пише nv.ua.

Листа написала директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут. За її даними, справа, яка пролежала чотири роки на полиці в Конституційному суді України (КСУ), 16 червня 2020 року була відновлена. Так, КСУ з 25 квітня 2016 року за поданням Верховного суду України (ВСУ) розглядається питання відповідності норм закону про ФГВФО Конституції України. «Мета цього подання — визнання неконституційним Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», — йдеться у листі.

«Наслідки використання такого прецеденту в конституційному поданні матимуть катастрофічний характер як окремо для діяльності Фонду, Кабміну, НБУ та інших органів, так і для стабільності всієї фінансової системи України в цілому», — зазначається в листі. Зокрема, це унеможливить вивід неплатоспроможних банків з ринку і задоволення вимог вкладників та інших кредиторів таких банків, скасує вимоги до пов’язаних з неплатоспроможними банками осіб щодо відшкодування шкоди (збитку) банку і його кредиторам. «Крім цього, важливим питанням також є питання легітимності прийнятих Фондом рішень з дня прийняття закону, в тому числі по АТ КБ «Приватбанк», — наголошується у листі. Фактично КСУ відновив справу про законність націоналізації Приватбанку.

Голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут просить президента Володимира Зеленського скликати Раду національної безпеки та оборони через «загрозу державного масштабу в економічній сфері». Чергове засідання КСУ з цього питання заплановане на 30 червня, очікується винесення рішення.

«ФГВФО в паніці. КСУ продовжив розгляд звернення ВСУ про неконституційність ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізосіб», — написав у своєму FB юрист Ростислав Кравець. — Навіть вимагають від президента зібрати РНБО і втрутитися в роботу КСУ. Схоже, звикли так вирішувати питання».

«Цілком логічно, що з визнанням неконституційним діючого закону 2012 року відновляться положення попереднього закону, і тоді вкладники можуть розраховувати на відшкодування лише 150 тис. грн проти сьогоднішніх 200 тис. грн», — вважає Павло Шершньов, голова ГО «Правозахисна організація», пише epravda.com.ua.

Експрес

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *