Конституційні суди України і Латвії збільшать рівень співпраці в рамках проекту “Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні”
Конституційний Суд України 2023 року став безпосереднім бенефіціаром та партнером Ради Європи, започаткувавши спільний проєкт „Підтримка розвитку конституційної юстиції в Україні“, що впроваджують в межах спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи „Партнерство заради добропорядного врядування!“ фаза ІІІ. Він триватиме до серпня 2025 року.
Це перший такий проєкт в Україні. Його головна мета – розвиток конституційного судочинства в Україні, сприяння обміну знаннями та досвідом застосування європейських стандартів із урахуванням найкращих практик європейських партнерських судів. У межах проєкту заплановано також поглиблення діалогу між Конституційним Судом України та конституційним судом країни-члена ЄС. Цього разу – із багаторічним партнером КСУ Конституційним Судом Латвійської Республіки. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Конституційний Суд України».
У понеділок, 22 січня 2024 року, відбулася перша підготовча онлайн-зустріч між Конституційним Судом України, Конституційним Судом Латвії та представниками Ради Європи для визначення тематики і термінів реалізації заходів, визначених у проєкті.
Від української сторони в зустрічі взяли участь виконувач обов’язків Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий, судді КСУ Олег Первомайський, Олександр Петришин, Віктор Городовенко, Галина Юровська та представники Секретаріату Суду.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
„Ідея про започаткування двосторонньої співпраці між конституційними судами України та Латвії визрівала давно. Латвійський Конституційний Суд ментально, історично дуже близький нам, бо розв’язував подібні питання, що постали перед Конституційним Судом України. Тому досвід конституційного суду держави, що вже є членом Європейського Союзу, буде дуже корисним і потрібним для нас та принесе плідні результати “, – зазначив Сергій Головатий.
Голова Конституційного Суду Латвійської Республіки Алдіс Лавіньш зазначив, що Конституційний Суд його країни з-поміж пріоритетів визначив надання підтримки колегам із Конституційного Суду України, аби українська правова система відповідала стандартам та цінностям Європейського Союзу і в найближчому майбутньому Україна могла стати повноцінним членом Європейського Союзу.
„У Латвії ми захоплюємося вами не лише тому, що попри війну, ракетні удари ви продовжуєте роботу, але й у такий важкий час думаєте про розвиток країни та її правової системи‟, – зауважив Алдіс Лавіньш. Очільник Конституційного Суду Латвійської Республіки також додав, що це є безумовною гарантією того, що в майбутньому Україна стане країною, якою керує правовладдя та яка слідує цінностям Європейського Союзу.
Він також додав, що співпрацю між конституційними судами України і Латвії угрунтовано не лише на підтримці, а й справжній дружбі. Від імені латвійського Конституційного Суду Алдіс Лавіньш побажав успішної реалізації проєкту та висловив переконання, що він стане корисним для всіх сторін.
Координатор проєктів відділу програм співпраці Департаменту з питань імплементації прав людини, стандартів правосуддя та правової співпраці Ради Європи Андрій Кавакін підкреслив, що „Рада Європи в ці надзвичайно складні часи, безперечно, на боці України та надає підтримку в межах свого мандату. І частина цієї підтримки відбувається через проєкти співпраці“. Він також зазначив, що з питань конституційного судочинства в Україні активно залучають Венеційську Комісію. На його переконання, налагодження доброї співпраці між конституційними судами Латвії й України принесе багато користі для України.
В обговоренні заходів із обміну досвідом між конституційними Судами України та Латвії, а також подальших кроків на 2024 та 2025 роки взяли участь судді КСУ Олег Первомайський, Олександр Петришин, Віктор Городовенко, Галина Юровська. Вони подякували Раді Європи та Конституційному Суду Латвійської Республіки за можливість співпраці задля удосконалення конституційного судочинства в Україні.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!