КСУ визнав неконституційною санкцію статті 483 Митного кодексу України: що це означає?

КСУ визнав неконституційною санкцію статті 483 Митного кодексу України: що це означає?

5 липня на пленарному засіданні Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив рішення у справі за конституційними скаргами Душенькевича Анатолія Володимировича, Франка Андрія Володимировича, Ярош Ірини Миколаївни щодо конституційності абз. 2 ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України (далі – Кодекс). Про це повідомила пресслужба КСУ.

Так, відповідно до санкції ч. 1 ст. 483 Кодексу винних осіб, які перемістили товар через митний кордон України із приховуванням від митного контролю, карають штрафом у розмірі 100% вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил із конфіскацією цих товарів. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Юридична Газета».

Автори конституційних скарг просили визнати оспорюваний припис Кодексу неконституційним, оскільки, на їх переконання, він “унеможливлює реалізацію принципу індивідуалізації юридичної відповідальності порушника митних правил з урахуванням характеру вчиненого протиправного діяння, форми вини, характеристики особи, винної у вчиненні правопорушення, можливості відшкодування заподіяної шкоди, наявності обставин, що пом’якшують або обтяжують відповідальність”.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Дослідивши питання, порушені в конституційних скаргах, КСУ дійшов висновку, що приписи ст. 483 Кодексу не відповідають Конституції України через те, що “таке законодавче регулювання суперечить засадам демократичного суспільства, базованого на верховенстві права (правовладді)”.

Текст рішення та його резюме оприлюднять на офіційному вебсайті Суду 6 липня 2023 року.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *