Квартира без мешканців і зростаючими боргами за світло: як вирішити цю проблему
Клієнти, які не проживають у своїх квартирах або будинках, можуть стикатися із нарахуванням боргів за спожиту електроенергію, навіть коли в їхньому житлі ніхто не проживає. Енергетична компанія Yasno надає поради щодо уникнення цих боргів.
Часто буває так, що в квартирах чи будинках, де немає постійних мешканців, ніхто не передає показники лічильника. У цьому випадку оператор системи розподілу електроенергії обчислює споживану електроенергію на основі середньодобового споживання та передає ці обсяги постачальнику. Постачальник нараховує плату за електроенергію і виставляє рахунок, який власник житла може не сплачувати, вважаючи це помилкою. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Судово-юридична газета».
Щоб уникнути нарахування боргів за електроенергію в такій ситуації, власникам житла рекомендується вживати наступні заходи:
Передавати орієнтовні показники лічильника щомісяця, навіть якщо ніхто не проживає у квартирі чи будинку. Наприклад, якщо в житлі залишився працюючий холодильник або інша техніка, власник може щомісяця додавати до останніх зафіксованих показань 2-5 кВт∙год і сплачувати за цей обсяг. При поверненні до України можна провести звірку показань лічильника або запросити контролера ОСР для підтвердження показань. Це допоможе уникнути надходження повідомлень про заборгованість.
Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Передавати одні й ті самі показники лічильника щомісяця, навіть якщо всі електроприлади вимкнені. У такому випадку власник може щомісяця передавати оператору системи ті ж самі показники лічильника, що і раніше.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!