Люди Коломойського відмовились від боротьби за правила аукціонів для «Центренерго»

У березні ПАТ «Центренерго», член Дирекції «Центренерго» Ярослав Громко, а також члени Наглядової ради цього товариства Михайло Горбан і Михайло Столітній подали до Окружного адмінсуду м. Києва заяви про визнання протиправними дій Міністерства енергетики та захисту довкілля України з розробки змін до регламенту проведення аукціонів на «Українській енергетичній біржі».

Однак, у серпні суд їхні заяви повернув через несплату судового збору.

Усі заяви містили однакові вимоги:

визнати протиправними дії Міненергетики щодо направлення на адреси Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Антимонопольного комітету України, ПАТ «Центренерго», ПАТ «Укргідроенерго», ДП «НАЕК «Енергоатом» листа-запрошення взяти участь у засіданні аукціонного комітету з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами з метою розгляду та затвердження змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на Товарній біржі «Українська енергетична біржа», затвердженого протоколом №553 від 20.06.2019 біржового комітету ТБ «УЕБ» та погодженого аукціонним комітетом з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами;

визнати протиправними дії Міненергетики щодо розроблення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електричної енергії на Товарній баржі «Українська енергетична біржа».

Втім, яких саме змін – в ухвалах не уточнюється.

ОАСК отримав заяви на початку березня, вони були розподілені на різних суддів. 5 березня і 11 березня судді залишили їх без руху, надавши час для усунення недоліків, а саме – сплати судового збору. У зв’язку із встановленням на всій території України з 12 березня карантину строк для усунення недоліків був продовжений. Втім, він закінчився 6 серпня, а судовий збір позивачі так і не сплатили. Відтак, суд повернув їхні заяви.

Між тим у червні Міненерго вніс деякі зміни до вказаного Регламенту. Зокрема: Регламент приведено у відповідність до постанови Кабміну від 20.05.2020 «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами»; доповнено графіки продажу, у вигляді яких продавець пропонує електричну енергію для продажу на електронному аукціоні за двосторонніми договорами, новим графіком – індивідуального годинного навантаження – блочної позиції; внесено зміни щодо здійснення торгівлі електричною енергією з використанням формульного ціноутворення в аукціонах та ін.

Нагадаємо, із впровадженням ринку електроенергії з 1 липня 2019 року, «Центренерго» почало продавати електроенергію по двостороннім договорам через «Українську енергетичну біржу». Результати цих торгів не публікувались, тому «Бізнес. Цензор» від джерел дізнався, що 84% енергії було продано фірмам з групи «Приват» по цінам значно меншим від тих, по яким держпідприємство могло б продати на відкритому Ринку на добу наперед. За даними видання, внаслідок цього «Центренерго» за неповних чотири місяці недоотримало 700 млн грн виручки.

Вже у цьому році журналісти програми «Схеми» з’ясували, що «Центренерго» за півроку отримав від «Укренерго» для балансування проданої, але не виробленої електроенергії нижче ринкової ціни майже на 3 млрд грн. Покупцями стали компанії, що пов’язані з Ігорем Коломойським.

Ярослав Громко має значний досвід роботи на Бурштинській та Добротвірській ТЕС, з 2003 року займав посаду Голови правління – генерального директора «Центренерго», з 2014 року обраний на посаду першого заступника генерального директора «Центренерго». Громко станом на 2017 рік володів 1 тис акцій (0,00027%) «Центренерго».

Михайло Горбан і Михайло Столітній є представниками Громка. Обоє до цього працювали юристами «Приватбанку».

Саме за позовом Столітнього ОАСК заблокував зміну менеджменту в «Центренерго», рішення про яке прийняли ФДМУ і Кабмін. Як відомо, на початку березня парламент відправив у відставку прем’єра Олексія Гончарука. Сам він у червні цього року заявив, що намір змінити керівництво «Центренерго» став однією з причин його звільнення.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *