Майно Рожкової, першої заступниці голови НБУ, виставлене на аукціон за борги

Майно Рожкової, першої заступниці голови НБУ, виставлене на аукціон за борги

Судові виконавці розпочали продаж власності першого заступника голови Національного банку Катерини Рожкової за борги перед Фондом гарантування вкладів.

Так, 30 грудня 2024 року за 502,3 тис. грн з молотка пішло її паркувальне місце в Києві за адресою вул. Волинська, 10. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «OBOZ.UA».

Майно Рожкової, першої заступниці голови НБУ, виставлене на аукціон за борги

Катерина Рожкова

Про це повідомила сама Рожкова 6 січня 2025 року у звіті НАЗК (Нацагентство з питань запобігання корупції). В інформації вказано, що продаж відбувся в межах виконавчого провадження 72392283. Загалом в держреєстрах у Катерини Рожкової вказано 16 судових справ і 5 виконавчих проваджень, та номер 72392283 присвоєний провадженню у гучній справі Фонду гарантування вкладів фізосіб проти колишніх керівників Платинум Банку, який ще перебуває в процесі ліквідації. Тобто фахівці ФГВФО ще розпродають майно цієї фінустанови та проводять різноманітні стягнення на користь постраждалих вкладників з депозитами понад 200 тис. грн (що вже відшкодовані потерпілим) та інших кредиторів.

Нацбанк прийняв рішення про відкликання ліцензії у Платинум Банку в лютому 2017 року, а ФГВФО майже одразу поставив його на ліквідацію. Позов до колишнього керівництва Платинуму Фонд гарантування скерував до суду лише в червні 2020-го, серед відповідачів були топ-менеджери: колишні члени наглядової ради банку, у тому числі Григорій Гуртовий, а також голова правління Костянтин Смольський і в.о. голови правління Катерина Рожкова, яка на той момент вже працювала в Нацбанку. Всього чиновники позивалися до 11 осіб, пов’язаних із банком, на загальну суму 1,48 млрд грн.

Майно Рожкової, першої заступниці голови НБУ, виставлене на аукціон за борги

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Судове протистояння тривало майже чотири роки — до березня 2024 року, коли, як писав OBOZ, пані Рожкова разом із 10-ма колишніми колегами програли справу. Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду визнав законними вимоги Фонду гарантування.

Утім Катерина Вікторівна після того теж продовжувала чинити опір, намагалася через суд оскаржити дії Державної виконавчої служби (Департаменту державної служби Міністерства юстиції) щодо стягнення її майна через процедурні моменти. Та 21 листопада 2024 року у Солом`янському районному суді м. Києва все ж програла справу по провадженню 2-а/760/1150/24.

Й тепер стало відомо, що вже за місяць відбулась продаж першого майна Катерини Рожкової в межах відповідного провадження. Інших звітів щодо розпродажів вона офіційно не декларувала.

За увесь 2024 рік Рожкова робила лише одне “повідомлення про суттєві зміни в майновому стані”. Це відбулося 10 липня та йшлося про оплату навчання в Україні на 348 тис. грн і ще виправляла свою декларацію за 2023 рік.

Та навіть після коригувань у цій декларації-2023 не з’явилось даних про продану тепер за 502,3 тис. грн нерухомість, тобто про вищезгадане паркомісце по вул. Волинська 10. Хоча державному реєстрі є інформація про те, що за цією адресою пані Катерині належить машиномісце та квартира.

У виправленій версії декларації за 2023 рік у власності Катерини Рожкової перелічені такі об’єкти нерухомості:

50% квартири в Києві загальною площею 99,5 кв.м., набуті в листопаді 2009 року, вказана вартість на цю дату 220,8 тис. грн;
гараж на 19,8 кв.м в Києві з грудня 2008 року за 24,6 тис. грн;
земельна ділянка в с.Мархалівка (Київська область) на 1505 кв.м. з травня 2007 року за 114,8 тис. грн;
земельна ділянка в с.Кожухівка (Київська область) на 1193 кв.м. з березня 2007 року без уточнення вартості;
садовій (дачний) будинок в с.Кожухівка (Київська область) на 87,7 кв.м. з грудня 2014 року без уточнення вартості.

Також банкір повідомила про один недобудований будинок в с.Мархалівка (Київська область) загальною площею 299,1 кв.м. Та ще перелічила численні ювелірні вироби (годинники) і про користування іномаркою Honda CR-V 2008 року випуску.

Юристи пояснили, що виконавці спробують продати все майно Рожкової та інших відповідачів, згідно заборгованості кожного. Хоча допоки достеменно невідомо, як саме розподілена виплата 1,48 млрд грн на 11 людей, які програли суд Фонду гарантування.

“Зазвичай судові виконавці намагаються стягнути всі активи на суму заборгованості для покриття боргу людини/людей, що програли суд. Боржнику лишають невеличкий перелік особистого майна. Навіть, якщо йдеться про неповне володіння, скажімо, 50% квартири – ця частка виділяється, а решта лишається іншим власникам. Більше того: виконавець може подати фраудаторний позов – скерований проти спроби ухилення від зобов’язань. Тобто, якщо людина ще до кінцевого рішення суду почала дарувати, передавати у спадок чи продавати якесь своє майно, всі ці дії можуть через суд визнати протизаконними та анулювати. Аби повернути майно боржнику та продати його в межах виконавчого провадження”, – пояснив OBOZ.UA процедуру старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

Та уточнив, що виконавча служба також має право звернутися до роботодавця — в даному випадку Нацбанку — з вимогою регулярно (щомісяця) стягувати 20% поточної зарплатні/винагороди боржника.

“Не важливо, як саме людина отримує зарплатню – на банківську картку чи готівкою. Роботодавець (НБУ) після відповідного звернення судового виконавця має утримувати 20% суми та передавати в рахунок боргу. Та сама процедура, що й з утримання аліментів”, – додав Кравець.

OBOZ.UA скерував до Національного банку відповідний запит, аби дізнатися, як НБУ співпрацює з Державною виконавчою службою з цього питання.

Як раніше писав OBOZ.UA, проти Катерини Рожкової розпочали виконавче провадження ще в 2023-му. ФГВО виграв суд і тепер вимагає від Рожкової та 11 її колишніх колег із Платинум Банку заплатити 1,48 млрд грн.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *