Мінфін оцінив виплати за ВВП-варантами до 2040 року

До 2040 року виплати України за ВВП-варантами можуть скласти 22 мільярди доларів, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на засіданні фінансового комітету Верховної Ради повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Потенційні виплати за державними деривативами до 2040 року при помірному зростанні ВВП можуть скласти більше $ 22 млрд. У зв’язку з цим було прийнято урядове рішення… під грифом «секретно», яким були визначені умови здійснення угоди», — сказав він.

За словами міністра, при зростанні ВВП в 4,6% у наступному році Україні доведеться виплатити за ВВП-варантами в 2023 році необхідно було б виплатити $ 600 млн.

Нагадаємо, ВВП-варанти були випущені в рамках реструктуризації держборгу в 2015 році Мінфіном Наталії Яресько замість єврооблігацій на номінальну суму $ 3,2 млрд і не є частиною держборгу. Платежі за ВВП-варантами будуть здійснюватися щороку в залежності від динаміки зростання реального ВВП України в 2019-2038 роках.

Виплати за ВВП-варантами почнуться, якщо ВВП України складе $ 125,4 млрд.

Якщо приріст ВВП за рік складе 3%, то виплат не буде. При ВВП від 3% до 4% — 15% від кожного відсотка приросту ВВП понад цю планку, 4% — 40% від кожного наступного відсотка приросту.

Виплати за ВВП-варантами будуть проводитися протягом 20 років — до 2040 року. З 2021-го по 2025-й платежі обмежені 1% ВВП.

Влітку Україна здійснила перший викуп ВВП-варантів. За даними учасників ринку, викуплено було близько 11,5% ВВП-варантів.

Відповідно до прийнятого прогнозом Кабміну, у найближчі три роки ВВП України буде рости як мінімум на 4,3%.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *