Мінфіну дозволили впровадження «РРО в смартфоні»

Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства фінансів про порядок реєстрації та застосування програмних РРО та затвердження розрахункових документів.

Зокрема наказом №317 від 23 червня 2020 року безпосередньо затверджено порядки реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО); визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн, повідомляє Мінфін.

Другим наказом від 18 червня 2020 року №306:

— вдосконалено форму і зміст розрахункових документів, що РРО та/або ПРРО;

— затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;

— забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.

Зміни також торкнулись порядків щодо реєстрації РРО та книг обліку розрахункових операцій, зокрема щодо можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі.

Запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та створення рівних умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення «РРО в смартфоні» стане зручним і необтяжливим функціоналом для сумлінних платників податків.

З 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі.

Використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим з 1 січня 2021 року.

«Запровадження програмного РРО передбачено змінами до закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг №128- IX від 20 вересня 2019 року», — зазначає Мінфін.

17 жовтня 2019 року президент Володимир Зеленський підписав законопроєкти про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.

Відповідно до законопроєкту 1053-1, з 1 жовтня 2020 року запроваджується обов’язковість використання РРО для окремих фізіц — підприємців (ФОП) на другій і четвертій групі.

У той же час обов’язковість РРО не торкнеться фізосіб, а також ФОПів з I групи.

Також підвищується з 1,5 млн грн до 2,5 млн грн граничний ліміт річного доходу платників II групи єдиного податку.

Законом передбачено, що функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено програмне забезпечення.

При цьому Державна податкова служба має забезпечити підприємців програмами безкоштовно, а реєстрація програмного РРО буде здійснюватися через електронний кабінет.

Як повідомлялося, безкоштовні програмні РРО у смартфоні обійдуться українським підприємцям від 1000 грн щомісяця.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *