Міжнародні резерви України за місяць скоротилися на $2,5 мільярда

Міжнародні резерви України у вересні скоротилися на 8,7%, до 26,5 мільярда доларів.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Згідно з повідомленням, у вересні резерви зменшилися з урахуванням проходження періоду пікових боргових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави.

Загалом, за даними Нацбанку, динаміку резервів протягом вересня визначали, зокрема, операції уряду з управління державним боргом.

«Загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становив 2 664,8 млн дол. США (в еквіваленті). Зокрема, 2 211,7 млн дол. США були спрямовані на обслуговування та погашення єврооблігацій (ОЗДП), 417,4 млн дол. США — на виконання зобов’язань перед МВФ, решта коштів — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Водночас валютні надходження на користь уряду становили 445,0 млн дол. США (в еквіваленті), зокрема 111,9 млн дол. США — від розміщення ОВДП», — йдеться в повідомленні.

Також, за даними регулятора, на динаміку резервів вплинули і операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У вересні попит на валюту перевищував пропозицію внаслідок пожвавлення ділової активності, зокрема, активізації імпортерів і компаній, які купували валюту для виплат за зовнішніми боргами.

«Для згладжування коливань у бік знецінення Національний банк виходив на ринок з інтервенціями з продажу валюти, які за підсумками місяця становили 231,5 млн дол. США. В окремі дні, коли на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, Національний банк поповнював резерви і в межах таких інтервенцій придбав 34,0 млн дол. США», — повідомили в НБУ.

Згідно з повідомленням, також відбулася переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют, і в минулому місяці їх вартість зменшилася на 105,7 млн ??дол. в еквіваленті.

«Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», — відзначили в НБУ.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *