Міжнародний кримінальний суд відповів на погрози США ввести санкції

Суд обіцяє не звертати увагу на заяву з Вашингтона про можливість санкцій і надалі продовжувати свою роботу на благо верховенства права.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) заявив, що не зважатиме на заяву радника президента США з національної безпеки Джона Болтона про можливість санкцій і надалі продовжуватиме свою роботу на благо верховенства права. Про це з посиланням на заяву суду повідомляє у вівторок, 11 вересня, агентство Reuters.

Зокрема, у заяві наголошується, що МКС є неупередженою і незалежною організацією, яку підтримують 123 держави.

«МКС як законний суд буде невпинно продовжувати виконувати свою роботу відповідно до цих принципів і ключової ідеї верховенства права», — йдеться в заяві судової установи, що знаходиться в Гаазі.

Нагадаємо, раніше Джон Болтон заявив, що США готові застосувати санкції проти Міжнародного кримінального суду в Гаазі, якщо він проведе розслідування проти американських військ в Афганістані.

Як відомо, Міжнародний кримінальний суд був створений на основі Римського статуту, який був прийнятий у Римі в 1998 році і вступив у силу у 2002 році. США підписали Римський статут, проте не ратифікували його. МКС має статус незалежної міжнародної організації і не пов’язаний зі структурами ООН. У юрисдикції суду знаходяться злочини, вчинені громадянами країн, які ратифікували Римський статут, чи вчинені на території подібних країн. МКС займається злочинами, спрямованими проти людяності, фактами геноциду і військовими злочинами.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.