Мобілізація осіб зі стійкою депресією: що говорить законодавство

Мобілізація осіб зі стійкою депресією: що говорить законодавство

Юристи пояснили, чи мобілізують в армію чоловіків з вираженим тривожно-депресивним розладом.

З відповідним питанням звернувся чоловік призовного віку. Він розповів, що має діагноз “Стійкий виражений тривожно-депресивний стан”. Зауважив, що такий діагноз входить до переліку хвороб за статтею 17 “а”. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Апостроф».

“Що мене може очікувати при проходженні ВЛК? Чи спишуть мене з військового обліку чи дадуть обмежено придатного?”, – йдеться на порталі.

Юристи пояснили, що згідно з пунктом 75 “Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період”, затвердженого урядовою постановою №560 від 16.05.2024 р., придатність людей призовного віку до військової служби за станом здоров’я визначається кожним лікарем індивідуально.

Порадили під час проведення медогляду повідомити членам ВЛК (невропатологу та психіатру) про такий діагноз, надавши всі медичні документи та попросивши ознайомитися з медичними записами.

Фахівці зауважили, що згідно з Розкладом хвороб (додаток 1), діагноз “Стійкий виражений тривожно-депресивний стан” дійсно підпадає під пункт “а” статті 17. Тобто, ВЛК повинні визнати непридатним до військової служби з подальшим виключенням з військового обліку.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“До пункту “а” належать ПТСР з вираженою симптоматикою та прогредієнтним типом перебігу, виражений тривожно-депресивний розлад асоційований зі стресом, виражений генералізований тривожний розлад, виражений обсесивно-компульсивний розлад, тяжкий депресивний епізод без психотичних симптомів, тяжкий депресивний епізод з психотичними симптомами, депресивні епізоди, ускладнені суїцидальними спробами, суїцидальними намірами, аутоагресивною поведінкою, які не піддаються лікуванню, з тривалістю хворобливих проявів понад 3 місяці з моменту виникнення клінічних хворобливих проявів”, – пояснили юристи.

Проте визначати ступінь придатності до служби мають право виключно лікарі, адже юристи не мають медичної освіти для надання такої оцінки.

“Тому раджу все-таки перед ВЛК порадитися з лікарем-невропатологом та лікарем-психіатром, які Вас лікували, в тому числі поцікавитися чи всі медичні записи по вашому обстеженню та лікуванню внесені в ЕСОЗ”, – додали фахівці.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *