Мобільний зв'язок під час блекаутів: чи готові українські оператори до випробувань

Мобільний зв’язок під час блекаутів: чи готові українські оператори до випробувань

Ще влітку 2024 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації зобов’язала обладнати станції зв’язку акумуляторами, які можуть забезпечити автономну роботу до 10 годин.

Проте повна готовність мереж залишається викликом для українських операторів через регулярні атаки ворога по енергосистемі. Про це розповів експерт у питаннях комунікацій Олександр Глущенко. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».

За його словами, головні труднощі для операторів мобільного зв’язку полягають у високих витратах на обладнання, необхідності отримання дозволів та обслуговуванні станцій.

“В Україні мережі мобільного зв’язку не проєктувалися на випадок війни. Той парк акумуляторів, який був встановлений, розраховувався тільки на локальні аварії. Тому все, що відбувається з 2022 року, це результат надважкої праці телекомгалузі та адаптації її до викликів сучасності”, – пояснив експерт.

Мобільний зв'язок під час блекаутів: чи готові українські оператори до випробувань

Глущенко зазначив, що зв’язок усе ще може пропадати. Він підкреслив, що це пов’язано з перевантаженням мереж. Коли одна станція відключається, абоненти автоматично підключаються до іншої, створюючи колосальне навантаження на обладнання.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“Для встановлення нових акумуляторів потрібно ставити додаткові шафи, отримувати дозволи й адаптувати площі, що займає час. До 1 лютого на 10 годин автономної роботи оператори можуть не встигнути перейти, але процес триває”, – підкреслив експерт.

Глущенко також дав кілька порад українцям, які хочуть залишатися на зв’язку під час блекаутів. Одним із варіантів може стати купівля Wi-Fi роутера (маршрутизатора) з підтримкою SIM-карт і антеною MIMO. З його допомогою можна підключатися до базових станцій на відстані 5-15 км, які працюють на основному живленні.

Також залишатися на зв’язку допоможе термінал Starlink, вважає Глущенко. Він попередив, що це дорогий, але ефективний варіант, якщо є резервне живлення.

Крім цього варто вибрати оператора мобільного зв’язку з найкращими резервними потужностями, додав експерт. Він поділився, що через конкуренцію на ринку компаніям доводиться вдосконалювати свої послуги.
Інші новини комунікацій

Раніше УНІАН повідомляв, що експорт IT-послуг з України впав до найнижчого рівня з початку повномасштабної війни. Частка IT-сектору серед усіх послуг становила понад 37%.

Крім того, у Генштабі пояснили збої на телефонах під час повітряних атак і дали українцям пораду. Зокрема, Генштаб просить враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *