Мораторій на стягнення валютної іпотеки продовжать

Парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики сьогодні підтримав законопроєкт № 3640 Олександра Дубінського про продовждення дії мораторію на стягнення валютної іпотеки.

Про це повідомили в НБУ і попередили, що це призведе до небажання банків відновлювати іпотечне кредитування.

Законопроєкт передбачає продовження дії мораторію на стягнення майна за валютними кредитами, який закінчується влітку цього року, до 2022 року.

«Мораторій був введений безстроково у 2014 році. Через знецінення гривні громадяни не могли продовжувати платити за валютними іпотечними кредитами. Тому банкам заборонили стягувати заставне майно: квартири та будинки. Однак за шість років дії мораторію частина валютних позичальників так і не почала обслуговувати кредити. Для чого платити, якщо немає важелю впливу?! Весь тягар взяли на себе банки, а відповідно – їхні вкладники та власники. Адже банки змушені були сформувати додаткові резерви. Безумовно, це негативно вплинуло на бажання банків далі кредитувати купівлю житла», — повідомили в НБУ.

У жовтні 2019 року запрацював новий кодекс про банкрутство, який передбачив механізм реструктуризації боргу іпотечних позичальників. Механізм реструктуризації запрацює в повному обсязі лише, якщо буде скасований мораторій.

«Але замість того, щоб скасувати мораторій, зараз нам пропонують його продовжити до 2022 року. Це означає, що проблемні борги валютних позичальників так і не будуть врегульовані. А це 44 тис. договорів на загальну суму 29 млрд грн. Що це означає? Це означає, що банки не будуть зацікавлені видавати нові іпотечні кредити. Сьогодні у своєму зверненні банківська та бізнесова асоціації вказали, що продовження мораторію унеможливить запуск доступної іпотеки для населення під 10% річних», — повідомили в НБУ.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *