Мораторій на виселення за іпотечними кредитами в іноземній валюті продовжено

16 липня 2020 року було прийнято Закон, яким продовжено заборону на стягнення за валютними іпотечними кредитами. Відповідно, із Кодексу України з процедур банкрутства вилучено положення про те, що Закон України № 1304 втратить чинність 21 жовтня наступного року з року введення в дію цього Кодексу.

Чому взагалі вводився мораторій?

Головна мета – це здійснення економічного захисту щодо позичальників (або їх майнових поручителів), які несуть зобов’язання за кредитами не в національній валюті та убезпечення їх від примусового виселення внаслідок позбавлення єдиного житла. Під позичальниками маються на увазі особи, які отримали кредити в доларах, євро або іншій іноземній валюті у проміжок часу, після якого відбулось значне знецінення національної валюти.

Як зазначалось вище, до моменту продовження мораторій мав завершитися 21 жовтня 2020 року.

З огляду на руйнівні для економіки наслідки карантину та втрату людьми робочих місць і відповідно зменшення їх можливості платити за валютними іпотечними кредитами стає зрозумілим, що у випадку скасування мораторію результати для економіки будуть плачевними. Може знову повторитися ситуація 2013-2014 років, що викличне напруженість серед громадян і гостре незадоволення з відповідними негативними наслідками.

Тобто так планується підтримати громадян України, на яких лежить тягар виплат за кредитними договорами не в національній валюті, для того, щоб збалансувати негативні наслідки економічних процесів на національну грошову одиницю та убезпечити таких позичальників від виникнення плачевного фінансового становища.

Окрім продовження мораторію також відбулась логічна конкретизація наявних правових категорій, поширено неможливість виселити осіб, які де-факто живуть в іпотечних квартирах, хоч і де-юре не зареєстровані в них.

До якого часу буде діяти мораторій?

Заборона буде в силі до дня набрання чинності законом, яким будуть вирішені нюанси здійснення реструктуризації за кредитами не в національній валюті, наданими українськими кредитними установами громадянам, особам без громадянства та іноземцям, порядок здійснення виплат за такими кредитами та особливості звернення стягнення на предмети іпотеки за такими кредитами, порядок нарахування або скасування штрафних санкцій внаслідок невиконання зобов’язань позичальників за такими кредитами, а також порядок урахування курсової різниці, що має місце у податковому чи бухгалтерському обліку кредиторів та їх клієнтів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *