МВФ пояснив покращений прогноз щодо економіки України і попередив про ризики

Перегляд прогнозу щодо ВВП України, який в Міжнародному валютному фонду поліпшили, обумовлений економічними показниками України у другому кварталі цього року, зокрема, щодо роздрібної торгівлі та споживання. Але ризики на тлі пандемії залишаються.

Про це на брифінгу у Вашингтоні заявив директор Європейського департаменту МВФ Альфред Каммер, передає УНН.

«Це (перегляд прогнозу в бік поліпшення — ред.) відображає кращий результат у другому кварталі. Ми побачили, що роздрібна торгівля і споживання відновлюються швидше, ніж ми очікували, і тому ми поліпшили наш прогноз у порівнянні з червневими прогнозами. Але ми також повинні пам’ятати, що ризики погіршення ситуації залишаються виключно високими. Нам потрібно побачити, як буде розвиватися друга хвиля (пандемії — ред.), який вплив вона матиме на економіку і корпоративні баланси. Це те, що ми уважно відстежуємо разом з урядом України «, — зазначив Каммер.

Також він нагадав, що МВФ почав програму Standby на 5 мільярдів доларів з Україною в червні. З його слів, вона підтримує макроекономічну стабільність, а також реагування на коронакризу та низку реформ, які необхідно провести протягом 18-місячного періоду дії програми.

«Ми дуже тісно працювали з урядом протягом останніх кількох місяців, як в плані реалізації реформ, так і щодо їхніх зобов’язань за меморандумом і досягнення цілей, які ми встановили в програмі. Ми тісно співпрацюємо з ними в плані імплементації та виконання цих зобов’язань, і ця співпраця буде продовжуватися», — сказав він, коментуючи очікування українського уряду наступного траншу за новою програмою ще до кінця року.

Нагадаємо, у жовтні МВФ покращив прогноз щодо падіння ВВП України у 2020 році — з 8,2% до 7,2%.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *