МВФ різко погіршив економічний прогноз України

Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння ВВП України цьогоріч на 7,7%, інфляцію у 7,7% і зростання безробіття до 10,1%.

Про це йдеться в оновленому огляді МВФ «Перспективи розвитку світової економіки» (World Economic Outlook).

Зокрема пандемія COVID-19 викличе сповільнення економічної активності в Україні, скорочення ВВП цьогоріч на 7,7% % та відновлювальне зростання в 2021 році на 3,6%.

Також у 2020 році в Україні очікується зростання інфляції до 7,7% (грудень до грудня), а в наступному — до 5,9%.

Згідно з прогнозом, зростання споживчих цін в Україні цьогоріч в середньому по року складе 4,5%, а в наступному — 7,2%.

МВФ також очікує зростання рівня безробіття в Україні до 10,1% у поточному році та скорочення до 9,3% у наступному. Зазначимо, що в 2019 році рівень безробіття був 8,5%.

У порівнянні з прогнозом МВФ, зробленим у жовтні, очікування на цей рік значно погіршились. Фонд прогнозував зростання економіки України на 3% цьогоріч.

VVP IMF

МВФ також прогнозує падіння світової економіки на 3% у поточному році.

У базовому сценарії, який передбачає, що коронавірусна пандемія припиниться у другій половині 2020 року та зусилля щодо її стримування будуть поступово згорнуті, зростання світової економіки у 2021 році прогнозується на 5,8% по мірі нормалізації економічної активності, чому сприятиме політична підтримка.

За прогнозом МВФ, в розвинених країнах падіння економіки складе 6,1%, зокрема в США — на 5,9%, у Німеччині — на 7%, у Франції — на 7,2%, в Італії — на 9,1%, в Іспанії — на 8%, в Японії — на 5,2%, у Великій Британії — на 6,5%, у Канаді — на 6,2%.

У країнах, що розвиваються, падіння економік складе 1%. При цьому економіка Китаю зросте на 1,2%, Індії — на 1,9%.

У порівнянні з прогнозом, зробленим у січні, очікування на 2020 рік значно погіршилися. Тоді МВФ прогнозував зростання світової економіки на 3,3% у цьому році та на 3,4% — в наступному.

Світовий банк прогнозує падіння ВВП України цьогоріч на 3,5%, зростання інфляції до 8,9%, дефіциту держбюджету до 4,9% ВВП, а держборгу — до 59% ВВП через спалах коронавірусної хвороби.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *