На 22,3% передбачено скорочення первинного споживання енергії

29 грудня 2021 року на засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року.

Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на пресслужбу Уряду.

«Прийняття цього документа є черговим кроком впровадження європейських стандартів у сфері енергоефективності. Нацплан передбачає комплексний підхід до енергомодернізації практично у всіх секторах економіки. Енергоефективність – це не лише заощадження коштів на оплаті енергоресурсів. Це й більш ефективне використання та економія самих енергоресурсів, зменшення залежності від імпорту, а відтак – зміцнення енергетичної незалежності нашої держави. Крім того, енергоефективність – це один з факторів досягнення кліматичних цілей, декарбонізації та шлях до нашого безвуглецевого майбутнього», — зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Згідно з Національним планом до 2030 року передбачається скорочення первинного споживання енергії на 22,3%, кінцевого споживання – на 17,1%. Первинне та кінцеве споживання енергії в Україні не повинно перевищувати відповідно 91,5 млн та 50,5 млн тонн нафтового еквіваленту.

Для досягнення цілей Нацпланом визначено низку горизонтальних заходів: функціонування Фонду енергоефективності, стимулювання промпідприємств до енергоефективності, податкові інструменти енергоефективності, усунення адмінбар’єрів в управлінні будинком, енергомаркування та екодизайн, а також повний комерційний облік тепла та води і підвищення обізнаності серед споживачів енергії. Останні заходи включені до програми Великої термомодернізації.

Передбачено також переліки заходів із стимулювання енергоефективності в окремих секторах: житловому та бюджетному секторі, у промисловості та енергетиці, в транспортній сфері.

З презентацією можна ознайомитись /за посиланням/.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid