НАБУ дало в бюджет всього 48 тисяч грн за півроку (документы)

Директор НАБУ Артем Ситник перебільшив в 1000 разів, коли заявив надходження до бюджету 1,5 млрд від діяльності НАБУ в цьому році.

Про це свідчить офіційна відповідь Міністерства фінансів України на журналістський запит.

17 серпня під час брифінгу директор НАБУ Артем Ситник заявив, що економічний ефект від роботи НАБУ у І півріччі 2020 року склав понад 1,5 млрд грн, хоча ще кілька місяців тому, у квітні, Державна казначейська служба повідомила, що до державного бюджету за перші три місяці 2020 року надійшло лише 14 тис. грн від реалізації майна, а також коштів, конфіскованих за вчинення корупційних та пов’язаних із корупцією правопорушень, і чверть цієї суми (3,4 тис. грн) склав штраф самого Ситника по вироку суду за корупційні дії. Як свідчить відповідь міністерства фінансів на журналістський запит, до бюджету по факту надійшло лише 48 тисяч гривень, пише «Ділова столиця».

«Як за 3 місяці НАБУ примудрилося заробити до бюджету аж 1,5 млрд? Навіть рекордна сума хабаря, конфіскована по справі Злочевського, 6 млн доларів, не пояснює цієї фантастичної цифри, тим більше, що ці 6 млн до бюджету потрапити ніяк не могли – вони лише вилучені, ще слідство триває, і вироку суду про їх конфіскацію ще не було. Відповідь дуже проста. Ніяк. Ніякі 1,5 млрд бюджет не отримав від НАБУ. Ситник просто збрехав, намагаючись довести свою потрібність на посту директора НАБУ Зеленському, розуміючи, яким буде рішення Конституційного суду щодо законності його призначення», – пише ДС.

Згідно з відповіддю Міністерства фінансів на запит щодо сум надходжень від діяльності НАБУ до бюджету країни, загальна сума надходжень від діяльності усіх антикорупційних і слідчих органів по «антикорупційних» статтях (за бюджетною класифікацією це коди 24020000 — кошти від реалізації майна і надходження національної та іноземної валюти, конфіскованих за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення, та 50080100 — конфісковані кошти та кошти, отримані від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення) у січні-липні 2020 року склала 48 тисяч грн. Ще 1,5 млн грн складає сума, яку добровільно повернули народні депутати за незаконно отриману компенсацію на житло. Разом економічний ефект від діяльності НАБУ складає 1,548 млн грн, що складає близько 0,1% від названої Ситником суми.

НАБУ дало в бюджет всього 48 тисяч грн за півроку (документы)

НАБУ дало в бюджет всього 48 тисяч грн за півроку (документы)

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *