НАБУ повідомило екснардепу Мартиненку підозру в отриманні хабаря

Національне антикорупційне бюро повідомило колишньому депутату Верховної Ради Миколі Мартиненку підозру в отриманні неправомірної вигоди та відмиванні коштів (ч. 4 ст. 368 та ч. 2 ст. 209 КК України).

Про це йдеться на сайті НАБУ та в повідомленні антикорупційної прокуратури.

За версією слідства, у липні 2014 року колишній депутат отримав 311 600 євро від керівництва чеської компанії Skoda JS, яка займається будівництвом та обслуговуванням атомних електростанцій, за лобіювання інтересів в Україні. У той час Мартиненко очолював комітет Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної політики.

В НАБУ вважають, що хабар перерахували під виглядом оплати агентських послуг за угодою про співпрацю між Skoda JS та кіпрською компанією, афілійованою з Мартиненком. Потім гроші відмили через Британські Віргінські острови, та врешті-решт вони опинилися на рахунку кіпрської компанії, що контролюється підозрюваним.

З рахунків цієї компанії сплачували за навчання, відпочинок, оренду житла за кордоном та інші особисті потреби ексдепутата та його родичів.

У Чехії за цією ж справою пред’явлено обвинувачення шести працівникам Skoda JS (кримінальна справа перебуває на стадії судового розгляду).

Інформація про те, що Мартиненка підкупили, з’явилась у чеських ЗМІ ще наприкінці 2014 року. Депутат тоді називав ці повідомлення замовними.

«Я ні співробітників Skoda, і нікого з керівництва цієї компанії не знаю персонально і ніколи не мав жодних із ними стосунків — ні ділових, ні дружніх», — казав Мартиненко в інтерв’ю LIGA.net у 2015 році.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.