НАБУ відкрило провадження проти Арсенія Яценюка та міністра юстиції Павла Петренка

Національне антикорупційне бюро України внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань провадження за фактом зловживань владою колишнім прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністром юстиції Павлом Петренком.

«На виконання ухвали слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною 2 статті 364 ККУ», — зазначила речниця НАБУ Світлана Олефіра.

У НАБУ повідомили, що відкрити провадження бюро зобов’язав Солом’янський райсуд 1 листопада. Про обставини можливих злочинів в ухвалі не повідомляється. Водночас, в Мін’юсті повідомили, що «інформація щодо зловживання владою та службовим положенням з боку вищого керівництва Міністерства юстиції та колишнього Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка в рамках придбання юридичних послуг для представництва держави України за позовами міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта» в Арбітражному інституті Торгової палати м. Стокгольма (Швеція) абсолютно не відповідає дійсності».

«Залучення міжнародних юридичних радників Latham&Watkins та HoganLovells відбулося із чітким дотриманням процедур та відповідно до чинного законодавства, яке регулює відбір юристів і консультантів для захисту інтересів держави України в міжнародних судах», — зазначив міністр Петренко.

Стаття 364 ККУ про зловживання владою або службовим становищем передбачає покарання у вигляді виправних робіт, арештом чи обмеженням волі до 3 років. 2 частина цієї статті — зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки. Карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Міноритарні акціонери Укрнафти (кіпрські Littop Enterprises, Bridgemont Ventures, Bordo Management) в червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна.

Вони, зокрема, звинувачують Україну в завданні збитків через відбір газу, видобутого Укрнафтою, без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконанні Нафтогазом і Укртрансгазом рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за користування надрами; зменшення кворуму при проведенні зборів акціонерних товариств.

Зазначимо, що 50%+1 акція Укрнафти належить державному Нафтогазу, решта акцій — групі компаній, пов’язаних з колишніми акціонерами ПриватБанку Ігорю Коломойському.

Тоді для захисту державних інтересів уряд найняв британські юридичні компанії Latham & Watkins, або Hogan Lovells. International.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.