Нацбанк оптимізував погодження керівників та статутів банків

Національний банк змінив процедури погодження керівників та статутів банків, уточнив методику оцінки майнового стану фізосіб і запровадив процедуру перегляду рішень про визнання особи власником істотної участі.

Також Національний банк узгодив норми положення про ліцензування банків щодо професійного судження та погодження керівників банків.

Зокрема НБУ зменшив обсяг документів, які банки мають подавати для погодження керівників. Тепер процес підготовки відповідного пакету документів полегшиться та економитиме час, який банки витрачають на цю процедуру.

Водночас НБУ наголошує, що спрощення пакету документів не означає пониження стандартів його розгляду. Відповідна інформація має бути відображена в анкеті, оновлену форму якої можна знайти на вебсайті Національного банку.

Регулятор очікує від банків відповідальної самостійної оцінки та перевірки керівників, а від керівників подання повної та достовірної інформації про себе.

«Національний банк має дієві інструменти для перевірки наданої інформації під час здійснення моніторингу відповідності керівників банків. У разі виявлення подання недостовірних даних в пакеті документів регулятор може застосувати відповідні заходи впливу до керівників та банків, включно з тими, що пов’язані із застосуванням ознак небездоганної ділової репутації», — йдеться в повідомленні.

Крім цього розширено перелік підстав для проведення кваліфікаційною комісією НБУ співбесіди з керівником банку під час його погодження.

Тепер співбесіда в обов’язковому порядку буде проводитися з будь-яким керівником банку якщо:

— бізнес-модель та/або рівень організації корпоративного управління та внутрішнього контролю банку оцінені як такі, що створюють високий рівень ризику для життєздатності банку;

— керівник ніколи раніше не погоджувався регулятором або не погоджувався упродовж останніх п’яти років;

— банк системно важливий.

Нацбанк також запровадив процедуру надання попереднього висновку щодо узгодженості статуту банків із законодавством у разі внесення змін, не пов’язаних зі зміною розміру статутного капіталу.

Тепер до ухвалення рішення про затвердження змін до статуту можна буде звернутися до НБУ для отримання попереднього висновку щодо таких змін. Це дозволить уникнути ситуацій, коли у разі наявності зауважень до поданого банком затвердженого статуту потрібно скликати позачергові збори акціонерів і затверджувати нову редакцію статуту.

Відповідні норми містить постанова правління НБУ від 19 серпня 2020 року №121, яка набирає чинності 21 серпня 2020 року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *