Нацбанк підвищив ліквідність банківської системи

З метою підтримання належного рівня ліквідності в банківській системі правління Національного банку відкоригувало монетарну політику.

Банки мають запас високоліквідних активів для забезпечення усіх безготівкових розрахунків і розрахунків за депозитами населення навіть у нинішніх складних умовах.

Додатковою «подушкою безпеки» для банків є класичне заставне, а також запроваджене НБУ бланкове рефінансування терміном до одного року (максимальний обсяг – до 30% вкладів населення).

З початку воєнних дій станом на ранок 3 березня бланковим рефінансуванням скористалися 29 банків. Загальна сума заборгованості банків за інструментом бланкового рефінансування на початок дня 3 березня становить 20,2 млрд грн (менше 3% депозитів населення).

Однак правління Національного банку ухвалило додаткові рішення.

«Припинити проведення тендерів з розміщення депозитних сертифікатів строком на 14 днів. Надалі здійснювати тендери з надання рефінансування банкам, зокрема бланкового», – заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

Рефінансування надається в межах постанови НБУ №22, яка регулює ситуацію в період воєнного стану. При цьому тендери оголошуватимуться залежно від розвитку ситуації (зараз вони відбуваються щоденно).

«Скасувати рішення щодо збільшення нормативів обов’язкового резервування, ухвалене на початку лютого», – сказав Кирило Шевченко.

Зараз кошти в банківській системі є в достатній кількості.

Оскільки з початку війни, в період з 24 до 28 лютого, обсяг коштів населення на рахунках найбільших банків зріс, зокрема внаслідок надходження значних виплат наприкінці місяця на рахунки клієнтів банків, у тому числі зарплат.

Стримує відплив депозитів доступність безготівкових операцій та обмежена робота банків у низці регіонів.

НБУ за потреби здійснює підкріплення банків готівкою без обмежень і робить все необхідне для забезпечення безперебійності як безготівкових, так і готівкових розрахунків та підтримання безперебійного функціонування банківської системи держави в умовах воєнного стану.

«Водночас Національний банк закликає громадян під час покупок надавати перевагу безготівковим розрахункам, а операторів торговельних мереж та заправних станцій – не допускати жодних відмов у прийнятті безготівкової оплати», – сказав Кирило Шевченко.

Після нормалізації економічної ситуації у мінімально достатні терміни повноцінну роботу валютного ринку буде відновлено, валютні обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня. Проте цей процес може бути поетапним.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *