Нацбанк розпочав емісійне фінансування держбюджету

Національний банк викупив в Міністерства фінансів перші військові облігації на 20 млрд грн.

При цьому НБУ готовий за необхідності продовжити фінансувати критичні видатки уряду в умовах воєнного стану.

Про це повідомили в НБУ.

«Національний банк України в умовах воєнного стану та з огляду на потребу в фінансуванні Збройних Сил України для протидії військовій агресії Росії з 8 березня може надавати підтримку державному бюджету шляхом купівлі цінних паперів уряду на первинному ринку», – зазначили в НБУ.

З огляду на це правління НБУ 8 березня ухвалило рішення викупити військові облігації уряду на суму 20 млрд грн, що становить близько 1,3% від загальної суми видатків державного бюджету України на 2022 рік.

«Національний банк фінансуватиме лише критичні видатки уряду в обмежених обсягах. Такий підхід дасть змогу мінімізувати ризики високої інфляції та порушення макрофінансової стабільності й сприятиме швидшому відновленню ринкових засад функціонування економіки та фінансових ринків у післявоєнний час», – запевняє НБУ.

Однак уряд в своїй постанові зазначив, що планує випустити віськовій облігації до 400 млрд грн (26% видатків бюджету), які запропонує як інвесторам, так і НБУ.

Інвестори упродовж першого аукціону купили військові облігації на 8,1 млрд грн, під час другого – на 6,6 млрд грн.

НБУ обіцяє проводити емісійне фінансування лише у разі нестачі коштів в уряду.

«Сьогодні підтримка з боку Національного банку не є виключним чи головним джерелом фінансування видатків уряду. Попри військові дії, українські підприємства продовжують сплачувати податки, а громадяни перераховують значні суми на підтримку армії. Масштабну військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні надають міжнародні партнери. Доцільність подальших операцій із фінансування критичних видатків уряду визначатиметься окремими рішеннями Національного банку. Враховуватимуться перебіг військових дій, соціально-економічний розвиток в Україні, ситуація на фінансових ринках та в державних фінансах, а також можливості наповнення державного бюджету з інших джерел», – запевняє НБУ.

НБУ запевняє, що «надання кредитів державі з боку Національного банку є тимчасовим заходом в умовах воєнного стану».

«Після завершення війни і повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах Національний банк відновить традиційний формат інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом і забороною фінансування державного бюджету», – зазначили в НБУ.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.