Нацбанк відклав на пів року автоматизацію фінмоніторингу

Національний банк відтермінував на 6 місяців запровадження автоматизації процесів у сфері фінансового моніторингу для банків і небанківських фінустанов.

За даними НБУ, відтепер фінустанови зобов’язані налаштувати та автоматизувати свої процеси у сфері фінмоніторингу до 30 червня 2021 року.

Раніше передбачалося, що вони мали привести свої процеси у відповідність до вимог Положень про здійснення банками та установами фінансового моніторингу не пізніше 31 грудня 2020 року.

Графік було змінено з урахуванням потреби банків і небанківських фінустанов у додатковому часі для розроблення програмного забезпечення, зокрема через запровадження карантинних заходів.

Наразі значна кількість ІТ-компаній, які розробляють необхідне програмне забезпечення, працюють у дистанційному режимі або в скороченому штаті через значний рівень захворюванності.

Нагадаємо, що банки та платіжні системи, що здійснюють перекази коштів у режимі онлайн, повинні налаштувати систему автоматизації процесів із фінмоніторингу.

Для решти небанківських фінустанов наявність системи автоматизації має рекомендаційний характер.

Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ №2 від 12 січня 2021 року, яка набирає чинності з 15 січня 2021 року.

Через набуття чинності 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу Нацбанк затвердив положення про здійснення фінустановами фінансового моніторингу, якими зокрема передбачено, що банки та небанківські установи мають налаштувати та автоматизувати свої процеси у сфері фінмоніторингу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *