«Нафтогаз»: Лондонський суд скасував ключові положення акціонерної угоди «Укрнафти»

«Нафтогаз» оголосив, що 26 квітня 2018 року Лондонський міжнародний арбітражний суд постановив арбітражне рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів «Укрнафти» проти «Нафтогазу».

«Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між Нафтогазом та компаніями І. Коломойського щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України.

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів Наглядової ради Укрнафти обираються з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а Голова правління Укрнафти та інші 5 членів Наглядової ради Укрнафти – з числа кандидатів, запропонованих компаніями І. Коломойського, які є міноритарними акціонерами Укрнафти. Стаття 9 також передбачає, що персональний склад Правління Укрнафти має затверджуватися Наглядовою радою Укрнафти за пропозицією Голови правління.

При цьому Трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню», — йдеться в заяві «Нафтогазу».

Агентство «Інтерфакс-Україна» нагадує, що в січні 2010 року «Нафтогаз» та міноритарні акціонери «Укрнафти» (пов`язані з групою «Приват» компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Managament Limited, Balliotti Enterprises Limited, Renalda Investments Limited) уклали акціонерну угоду, зокрема, визначивши процедуру обрання глави та членів правління, а також спостережної ради та необхідного кворуму.

Згідно з документом, глава правління повинен обиратися із запропонованих міноритаріями кандидатів, а шість з 11 членів наглядової ради і його глава повинні номінуватися НАК. При цьому кворум досягався при присутності восьми з 11 членів ради, що на той момент не суперечило закону про акціонерні товариства. У березні 2015 року після внесення змін до цього закону кворум для засідань наглядової ради був зменшений до простої більшості голосів.

НАК «Нафтогаз України» належить 50%+1 акція «Укрнафти», групі компаній, пов`язаних з колишніми акціонерами Приватбанку, — близько 42% акцій.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *